Motorola utahuje opasky, o místo přijde zhruba 4 000 zaměstnanců

Zdá se, že RIM není jedinou společností, kterou postihla finanční krize. Divize Motorola Mobility, která od května oficiálně patří pod Google, podniká podle aktuálních zpráv rozsáhlou restrukturalizaci s cílem zaměřit se na menší počet vyráběných zařízení. Světoznámý malíř Pablo Picaso kdysi prohlásil: „Každou tvorbu musí v prvé řadě předcházet destrukce,“ a právě destrukci se nevyhne ani Motorola, jejiž vedení hodlá v následujících měsících propustit 20 % pracovní síly, což odpovídá zhruba 4 000 zaměstnanců. Zároveň bude uzavřeno tři čtvrtě kanceláří a budou staženy pobočky ze zemí, kde byly prokázany menší prodeje (především v Asii).

Změnit se má i strategie této divize, Motorola značně omezí počet low-endových zařízení a hodlá se spíše věnovat dražším, ale lépe vybaveným chytrým telefonům a tabletům. Pro koncového zákazníka taková rošáda tedy nakonec bude výhodou a doufejme, že již brzy začne přinášet plody.

Zdroj

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku