Domů » Bleskovky » Motorola utahuje opasky, o místo přijde zhruba 4 000 zaměstnanců

Motorola utahuje opasky, o místo přijde zhruba 4 000 zaměstnanců

Zdá se, že RIM není jedinou společností, kterou postihla finanční krize. Divize Motorola Mobility, která od května oficiálně patří pod Google, podniká podle aktuálních zpráv rozsáhlou restrukturalizaci s cílem zaměřit se na menší počet vyráběných zařízení. Světoznámý malíř Pablo Picaso kdysi prohlásil: „Každou tvorbu musí v prvé řadě předcházet destrukce,“ a právě destrukci se nevyhne ani Motorola, jejiž vedení hodlá v následujících měsících propustit 20 % pracovní síly, což odpovídá zhruba 4 000 zaměstnanců. Zároveň bude uzavřeno tři čtvrtě kanceláří a budou staženy pobočky ze zemí, kde byly prokázany menší prodeje (především v Asii).

Změnit se má i strategie této divize, Motorola značně omezí počet low-endových zařízení a hodlá se spíše věnovat dražším, ale lépe vybaveným chytrým telefonům a tabletům. Pro koncového zákazníka taková rošáda tedy nakonec bude výhodou a doufejme, že již brzy začne přinášet plody.

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

 1. Satai (neregistrovaný)

  Dejte mi kazdy rok tak ctyri az pet novych modelu (rekneme velky high-end, stredni trida, QWERTY stredni trida a nejakou specialitku typu outdoor) a budu spokojeny s vyberem. A dovazejte je do Evropy, pak si je mozna i koupim.

 2. Pro koncové zákazníky je výhoda dostupnost draží a lépe vybavené? Doufám, že stejnou rétoriku nepřevezmou např. automobilky, měl bych docela potíž s výběrem…:-)

  Nicméně, do zmíněné skupiny míří Nexusy (v telefonech), trochu mi přijde, že Google neví co s Motorolou, ale dalo se to čekat. Patenty už má, tak co, zřejmě jsme svědky zániku další tradiční značky. Je to škoda, ale úspěšní mohou být jen ti pružní, zvláště na tomto trhu.

  • aby to nenabralo smer NOKIA

   ved môj prvý telefón bol motorola StarTac

   to boli časy

  • Je to věc osobního názoru, ale když to řeknu hodně obrazně – máš hospodu, kde dělají smažák za 60 kaček a vedle ní hospodu, kde dělají nejlepší svíčkovou ve městě za 160 Kč, kam se půjdeš najíst? ;)
   Neříkám, že je správné zcela vysadit z trhu low-endy, ale když se někdo v rámci úsporných opatření rozhodně vykašlat se na laciné produkty a raději si dá víc práce na těch kvalitních, které sice stojí víc peněz, ale fungují spolehlivě a dělají majiteli radost, tak to je dle mého názoru pro koncové zákazníky výhoda.

 3. Tak poradne poladte Defy Pro a zacnete ho prodavat. Osobne porad cekam, AZ si budu moct od Morotoly neco koupit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).