TOPlist

Motorola Razr 2023 na prvním snímku. Z obřího vnějšího displeje vám spadne brada

Motorola Razr 2022 recenze
  • Motorola se chystá razatně zvětšit vnější displej u chystaného véčka Razr 2023
  • Ten má pokrývat téměř celou jednu polovinu telefonu

Motorola patří mezi první výrobce, kteří se odvážili vstoupit na neprobádaný trh ohebných telefonů. Po zajímavém prvním modelu Razr vydala firma pod křídly Lenova v loňském roce nástupce Razr 2022, který přišel o celou řadu charakteristických designových rozhodnutí a nejen nás v redakci příliš nezaujal. Motorola se ale podle všeho nevzdává a už nyní připravuje pro letošní rok nové ohebné véčko.

Jedním z hlavních nedostatků je malý vnější displej. Zatímco nedávno představené Oppo Find N2 Flip vyrazilo do boje proti Galaxy Z Flipu 4 s poměrně rozměrným displejem, Motorola se podle uniklých renderů nezdráhá tuto snahu posunout ještě o kus dále. Ostatně také v případě Samsungu se spekuluje, že se nedostatek jeho véčka chystá v příští generaci napravit.

Z uniklých renderů je patrné, že Motorola chystá osadit téměř celou jednu vnější polovinu dotykovým displejem, přičemž i v případě fotoaparátů a LED blesku se chystá sáhnout k výřezům. Nad praktičností sice stále visí otazník, nicméně v tomto případě by si uživatelé už nemohli stěžovat, že vnější panel je příliš malý. Jestli se takto masivní vnější displej dostane i do finálního zařízení se budeme muset nechat překvapit.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku