TOPlist

Motorola oficiálně představila nový smartphone Q11 s GPS a 3MPx fotoaparátem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Motorola oficiálně představila nový smartphone Q11 s GPS a 3MPx fotoaparátemMotorola dnes oficiálně představila svůj nový smartphone s označením Q11, který by měl konkurovat modelu S740 od společnosti HTC. Oba dva telefony jsou vybaveny QWERTY klávesnicí, u S740 je ale výsuvná, u Motoroly ji najdeme přímo pod displejem. Telefon je vybavený operačním systémem Windows Mobile 6.1 Standard, přídomek tedy naznačuje, že dotykový displej bude chybět, proto také tato Motorola spadá do kategorie smartphone telefonů a ne Pocket PC, pro které je dotykový displej jedním z charakteristických prvků; to jen tak pro pořádek. Displej nabídne QVGA rozlišení (320×240px) a úhlopříčku 2.8 palce, orientovaný je do landscape režimu, což je jeden z charakteristických prvků všech posledních smartphonů od Motoroly.

V telefonu najdeme procesor Intel Bulverde, jehož frekvenci výrobce v oficiální specifikaci bohužel nezmínil. K dispozici je standardních 128 MB Flash ROM a 64 MB RAM, uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit pomocí paměťových karet micro SDHC, a to až do teoretické kapacity 32 GB. Motorola Q11 je příjemně velký telefon, za rozměry 117x64x11.7 mm a hmotnost 115 gramů včetně baterie se rozhodně stydět nemusí. Akumulátor samotný nabídne kapacitu 1170 mAh. Někteří Q11 neodpustí absenci sítí třetí generace, vystačit si tak budeme muset pouze se standardním čtyřpásmovým GSM modulem a GPRS/EDGE třídy 10. Naštěstí je pro rychlé připojení k internetu dostupný Wi-Fi modul, pro komunikaci s okolními telefony pak využijete zejména technologie Bluetooth ve verzi 2.1. K počítači se Motorola připojí přes klasický miniUSB konektor, který bude zároveň zajišťovat dobíjení.

- 
Motorola Q na oficiálním renderu

Pokud se domníváte, že Motorola vsadila na stejného koně, jako HTC, a miniUSB konektor používá také pro připojení sluchátek, tak vás mohu uklidnit, že tomu tak není, naopak, Q11 dokonce disponuje 3,5mm výstupem na sluchátka, což myslím udělá radost spoustě čtenářů. A aby toho nebylo málo, těšit se můžete i na integrovanou GPS navigaci (včetně aGPS). Pro pořizování fotografií a záznam videa využijete 3MPx fotoaparát s fixním focusem a přisvětlovací diodou.

-
Motorola Q živě

Nová Motorola Q11 by na pulty zahraničních obchodů měla dorazit v prosinci letošního roku, chce totiž stihnout vánoční trh. Informace o tom, zda se bude prodávat také u nás, nyní zjišťujeme. Další informace naleznete v této tiskové zprávě.

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku