Domů » Články » Motorola oficiálně představila nový smartphone Q11 s GPS a 3MPx fotoaparátem

Motorola oficiálně představila nový smartphone Q11 s GPS a 3MPx fotoaparátem

Motorola oficiálně představila nový smartphone Q11 s GPS a 3MPx fotoaparátemMotorola dnes oficiálně představila svůj nový smartphone s označením Q11, který by měl konkurovat modelu S740 od společnosti HTC. Oba dva telefony jsou vybaveny QWERTY klávesnicí, u S740 je ale výsuvná, u Motoroly ji najdeme přímo pod displejem. Telefon je vybavený operačním systémem Windows Mobile 6.1 Standard, přídomek tedy naznačuje, že dotykový displej bude chybět, proto také tato Motorola spadá do kategorie smartphone telefonů a ne Pocket PC, pro které je dotykový displej jedním z charakteristických prvků; to jen tak pro pořádek. Displej nabídne QVGA rozlišení (320×240px) a úhlopříčku 2.8 palce, orientovaný je do landscape režimu, což je jeden z charakteristických prvků všech posledních smartphonů od Motoroly.

V telefonu najdeme procesor Intel Bulverde, jehož frekvenci výrobce v oficiální specifikaci bohužel nezmínil. K dispozici je standardních 128 MB Flash ROM a 64 MB RAM, uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit pomocí paměťových karet micro SDHC, a to až do teoretické kapacity 32 GB. Motorola Q11 je příjemně velký telefon, za rozměry 117x64x11.7 mm a hmotnost 115 gramů včetně baterie se rozhodně stydět nemusí. Akumulátor samotný nabídne kapacitu 1170 mAh. Někteří Q11 neodpustí absenci sítí třetí generace, vystačit si tak budeme muset pouze se standardním čtyřpásmovým GSM modulem a GPRS/EDGE třídy 10. Naštěstí je pro rychlé připojení k internetu dostupný Wi-Fi modul, pro komunikaci s okolními telefony pak využijete zejména technologie Bluetooth ve verzi 2.1. K počítači se Motorola připojí přes klasický miniUSB konektor, který bude zároveň zajišťovat dobíjení.

- 
Motorola Q na oficiálním renderu

Pokud se domníváte, že Motorola vsadila na stejného koně, jako HTC, a miniUSB konektor používá také pro připojení sluchátek, tak vás mohu uklidnit, že tomu tak není, naopak, Q11 dokonce disponuje 3,5mm výstupem na sluchátka, což myslím udělá radost spoustě čtenářů. A aby toho nebylo málo, těšit se můžete i na integrovanou GPS navigaci (včetně aGPS). Pro pořizování fotografií a záznam videa využijete 3MPx fotoaparát s fixním focusem a přisvětlovací diodou.

-
Motorola Q živě

Nová Motorola Q11 by na pulty zahraničních obchodů měla dorazit v prosinci letošního roku, chce totiž stihnout vánoční trh. Informace o tom, zda se bude prodávat také u nás, nyní zjišťujeme. Další informace naleznete v této tiskové zprávě.

Zdroj: the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Sice má pro smartphony tohoto typu velkou slabost, ale přijít na trh s takto vybaveným zařízením teď, to jen vypovídá o současných schopnostech/ možnostech Motoroly. Proč by si lidi kupovali Q11, když jsou už dávno na trhu mnohem lepší zařízení podobného typu (dokonce s dotykovými displeji) Samsung i780 nebo HP 914c, které jsou jasně lepší? A to ani nemluvím o zmiňovaném HTC S740. Tohle Motorola nezvládla!

  2. K tomu BlackBerry Bold (neboli 9000): teď od října už by ho měli nabízet operátoři O2 a T-Mobile. V normálních obchodech se asi moc vyskytovat nebude, stejně jako jeho předchůdci

  3. Už se prodává, u operátorů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).