Motorola neuhlídala podobu letošního Razru. Na internet unikly první fotografie

Motorola Razr 5G 001

Motorola patří mezi první výrobce, kteří se nebáli přijít na trh s ohebným telefonem. Ačkoli jejich novodobý Razr a pozdější nástupce Razr 5G měl své mouchy, stále se jednalo o zajímavý kus hardwaru. Na nástupce bohužel čekáme už téměř 2 roky, přičemž iniciativu v segmentu ohebných véček převzal Samsung, který stále hledá konkurenta pro svůj Galaxy Z Flip 3.

Podle známého leakera Evana Blasse ale Motorola rozhodně nehodila flintu do žita a chystá velkolepý comeback. Blass se nyní prostřednictvím serveru 91mobiles pochlubil novými snímky, které zachycují designovou proměnu véčka od Motoroly, a společně s nimi zveřejnil také plánované specifikace.

Po stránce vzhledu se Motorola s kódovým označením Maven více přiblíží svému hlavnímu konkurentovi, neboť vnější části bude dominovat dotykový displej a dvojice fotoaparátů úhledně seřazena vedle sebe v rohu. Prozatím není jisté, zda bude zachována velikost vnějšího displeje 2,7″ a vnitřního 6,2″, či zda se v této oblasti dočkáme nárůstu. Blass ovšem zmiňuje rozlišení vnitřního displeje, které má být Full HD+.

Motorola Razr Maven 2022
Motorola Razr 2022 „Maven“

Hlavní fotoaparáty by každopádně vylepšeny být měly – ten primární dostane rozlišení 50 Mpx a nejspíše bude doprovázen 13Mpx širokoúhlým vhodným také pro makro. Kamera na vnitřní straně rovněž dostane větší porci megapixelů, konkrétně 32 Mpx, a měla by být nově ukryta v „průstřelu“.

Motorola Razr 2022
Motorola Razr 2022 „Maven“

Pokud jde o hardwarovou výbavu, zapomeňte na specifikace střední třídy, jaké nabídla Motorola Razr 5G. Chystaný novinka by měla ukrývat čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8/12 GB RAM a 256/512 GB vnitřní paměti. Spekuluje se také o příchodu dvou verzí, přičemž ta vybavenější nejspíše nabídne Snapdragon 8 Gen 1+. Barevné varianty si Motorola údajně přichystala dvě: černou Quartz Black a modrou Tranquil Blue.Motorola Razr 5G 001Nepřehlédněte

Recenze Motorola RAZR 5G: ohebný displej má šmrnc, výbava je stále o kompromisech

Třetí generace Motoroly Razr má spatřit světlo světa v létě, konkrétně se spekuluje o červenci/srpnu, přičemž nejprve se ohebné véčko podívá do Číny a až následně do zbytku světa. Ohledně ceny prozatím Blass nespekuluje, nicméně předchůdce se prodával za částku 40 tisíc. Pokud chce Motorola uspět, bude se s cenou muset dostat výrazně níž.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku