Motorola MPx200: Jak upgradovat Firmware ?

Pro Motorolu MPx200 existuje několik ROMek (firmwarů) a ne každému uživateli vyhovuje standartní verze. Někdo zase rád experimentuje a tak se pojďme podívat, jak se flashování na jinou verzi operačního systému provádí.

Tento návod je pouze informativní a autor nebere žádnou zodpovědnost za škody, které mohou vzniknout na přístroji. Flashováním také přicházíte o záruku ! Proces je možné provádět pouze na PC s operačním systémem Windows NT a XP. Před provedením tohoto upgradu se doporučuje mít nabitou baterii na 100%. Nezapomeňte, že flashovací proces nesmí být přerušen (výpadek proudu, nechtěné vypojení kabelu).CO BUDETE POTŘEBOVAT?
Archív s ROMkou (Firmware)
Program Motorola Upgrade Wizard


POSTUP FLASHOVáNí
1) Po stažení vybrané verze ROMky rozbalte soubor (pokud je zazipovaný) do libovolné složky, měli by jste tam mít několik souborů.

1

 

 

 

 

2) Spusťe program Motorola Mobile Upgrade Wizard a nainstalujte jej do vašeho PC.

2

 

3) Nyní na chvíli opustíme PC. Vezměte si k ruce váš smartphone a vypněte jej. Pak připojte USB kabel do PC.

 

4) Zmáčkněte a držte levou klávesu na čtyřsměrném ovladači a pak pokračujte následujícím krokem (5).

3

 

5) Zasuňte do telefonu USB kabel (pořád držte levou klávesu ). Po chvíli se vám na PC objeví informace o nalezení nového hardware. (Windows XP zařízení detekují automaticky).

4

 

6) Váše MPxka se v tomto vypnutém stavu tváří jako modem, ovšem je teď potřeba nainstalovat ovladač právě od ,,modemu,, aby jste mohli provést flash. Vyberte tedy teď manuálně cestu k souboru smartfon.inf a potvrďte OK. Pokud nemáte ovladač od modemu, můžete si jej stáhnout v naší Download sekci

5

O tom, že jste motorolu jako modem nainstalovali správně se presvědčíte ve windows (na PC) tak, že spustíte Start / Ovládací panely / Systém / Správce hardware a tam uvidíte v položce Modemy – Motorola Wireless USB Modem.

6 

Nyní máte vše potřebné připravené pro flashnutí na novou verzi ROM.

 

7) Vypnutý telefon máte nyní připojený k PC přes USB kabel. Na PC vám jej Windows zdetekovali jako modem a správně jste zadali cestu k ovladači…
Teď spusťte dříve nainstalovaný Motorola Upgrade Wizard a pokračujte až se tlačítky Next proklikáte na toto okno (Motorola Upgrade Wizard bude také ověřovat, zda-li máte připojený telefon).

8) Klikněte na tlačítko Browse a vyberte *.img soubor. Poté už jen stiskněte tlačítko Next a vyčkejte, dokud flashovací program nedokončí nahrání nové verze Windows Mobile.
Během flashováni nesmí dojít k odpojení telefonu od PC nebo vypnutí PC, jinak může dojít k trvalému poškození telefonu.

9) Až flashovací program dojede na 100% a napíše vám, že vše proběhlo v pořádku, odpojte telefon z USB kabelu a zapněte jej. Někdy je potřeba ještě vyndat baterku. První spuštění telefonu může trvat několik minut. Po nahrátí nového firmware se doporučuje provést Master reset.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku