Motoristův sen: Automobilka Mini ukázala brýle s rentgenovým viděním

Automobilka Mini představila vlastní prototyp chytrých brýlí pro rozšířenou realitu, které by měly v budoucnu napomoci k vyšší bezpečnosti. Projekt Mini Augmented Vision je společným dílem divize BMW DesignworksUSA a společnosti Qualcomm, která již v minulosti několikrát ukázala své ambice proniknout do automobilového průmyslu. Mezi klíčové vlastnosti prezentovaného konceptu patří zobrazování navigačních údajů, dopravních informací a ostatních jízdních dat.

 
Design brýlí vyvolává pocit, že za jejich návrhem stál steampunkový nadšenec

Další zajímavou funkcí je spolupráce s palubními systémy vozu a to včetně extérních kamer snímajících nejbližší okolí. Řidič tak dostane možnost transparentního pohledu například skrze dveře a další části automobilu. V praxi má tato funkce sloužit k odhalení překážek a snadnějšímu parkování v přeplněných velkoměstech. Brýle mají doplnit klasické head-up displeje a ještě více rozšířit možnosti navigačních jednotek. Pochopitelně nechybí ani možnost propojení s chytrým telefonem a indikace všech příchozích oznámení.

Ačkoliv se jedná pouze o prototyp nastiňující možné využití rozšířené reality, v budoucnu lze očekávat, že podobná zařízení se stanou běžnou součástí našich každodenních potřeb. Za poslední roky jsme podobných konceptů viděli celou řadu, ovšem všechy stále trápí dětské nemoci v podobě nepříliš ergonomického rozhraní a nedostatečné výdrže.

   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. jirxu (neregistrovaný)

  Rentgenové vidění??…bože proč si hrajete na Blesk…v nadpise rentgen a v celém článku nic o rentgenu(byla by to kravina navíc)…zas haló nadpis pro vytvoření senzace

  • uni (neregistrovaný)

   Zřejmě jen novinářská licence na zlidovělé koukání skrz:) Ale také jsem se zarazil, co s ve svém principu poměrně nebezpečným fyzikálním jevem bude dělat motorista:) A pak z toho vyleze obyč rozšířená realita:)

 2. Bary (neregistrovaný)

  Asi proto že vidíš skrz dveře. :)

  Kdyby napsali že umožňují lepší výhled z auta tak si to nikdo nepřečte.

  Ani já. :)

  • jirxu (neregistrovaný)

   sorry to je jako v nadpise napsat, že lidé ovládají telepatii a vědí na co druzí myslí…a v textu, že lidé si umí posílat smsky a maily…:D

 3. mokashi (neregistrovaný)

  Jestli nekdo potrebuje takove bryle, aby zaparkoval tohle miniauticko, tak by mel vratit ridicak :-D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *