TOPlist

Mobilní čip TI OMAP 5 bude schopný pracovat až na 2 GHz

Jeden z největších producentů mobilních čipsetů Texas Instruments připravuje novou řadu procesorů s označením OMAP 5. I v tomto případě se bude stále jednat o dvoujádrovou variantu. Díky nové architektuře Cortex-A15 bude procesor schopný pracovat až na frekvenci 2 GHz. Zcela nové jádro procesoru společně s novým grafickým akcelerátorem PowerVR SGX544MP nabídne třikrát vyšší výpočetní výkon a zhruba pětkrát vyšší grafický výkon než současná generace OMAP 4.

-

Co se týče dostupnosti, první vzorky OMAP 5 se mají objevit do konce letošního roku. S použitím v konkrétních zařízeních se počítá v polovině roku 2012. Nový čipset by měl též disponovat dodatečným jádrem pro renderování 2D grafiky. To má v konečném důsledku snížit zatížení „hlavního“ procesoru a jeho grafické části. Bude velice zajímavé sledovat jak si OMAP 5 povede v porovnání s konkurencí od Qualcommu (Snapdragon S4) a nVidie (Kal-El). Na níže přiloženém videu se můžete podívat na grafické možnosti nadcházející řady OMAP 5 čipsetů. Je až neuvěřitelné jakým tempem pokračuje vývoj v oblasti ARM procesorů. Nová generace SOC (system on a chip) nám přinese zcela nové funkce a možnosti pro naše mobilní zařízení. Lze očekávat „pohybová“ gesta, daleko propracovanější herní tituly, streamování videa a mnohé další. 

Zdroj: AndroidCommunity

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku