Sledujte nás na YouTube

Mobilní aplikace ČT mají úspěch a hlásí vysoké počty stažení

Česká televize má aplikace ČT24 a ČT4 už i pro Windows Phone 7, celkem nabízí již 17 mobilních aplikací. Formou kampaně se ČT ptá uživatelů, kde všude aplikace využívají.

Tenistka Petra Kvitová, bavič Karel Šíp, šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, moderátor Václav Moravec, žokej Josef Váňa či režisér Jiří Strach. To jsou tváře nové kampaně ČT Nová média. Ta ukazuje, kde všude lze využívat aplikace České televize pro chytré telefony a tablety.

Známé osobnosti se diváků České televize ptají, kde se dívají na oblíbené pořady v aplikacích ČT. Zájemci pak mohou posílat vlastní fotografie z těch míst, kde si mobilní aplikace pouštějí. Nejpovedenější snímky se následně mohou objevit v dalších spotech se známými osobnostmi.

   

Divize ČT Nová média kampaň spouští ve chvíli, kdy pokryla všechny hlavní mobilní platformy rozšířené v Česku. Vyvinula tři typy aplikace. Jednu pro zpravodajskou ČT24. Další pro sportovní ČT4. A také speciální aplikaci iVysílání, která umožňuje prohlížet si videa z obsáhlého on-line videoarchivu České televize. K dispozici už jsou pro všechny nejvíce užívané operační systémy, v těchto dnech byly vydány i aplikace ČT24 a ČT4 pro systém Windows Phone 7, kterou využívají např. telefony HTC, Nokia, LG nebo Samsung. V průběhu jara by pak měla být vydána pro Windows Phone 7 také aplikace iVysílání.

Marketplace » Aplikace České televize pro Windows Phone 7 ke stažení zdarma:

Portfólio České televize v současnosti nabízí už sedmnáct aplikací: Aplikace ČT24 a ČT4 obě pro Apple iOS (iPhone a iPod Touch, speciální pro iPad), Google Android (smartphony a tablety různých výrobců, speciální pro Samsung Galaxy Tab), Nokia Symbian^3, Samsung Bada a nyní nově Windows Phone 7. Některou z aplikací ČT už si stáhlo přes půl milionu uživatelů.

 

Moderní diváci jsou v pohybu. A tak se jim hodí dostat se k oblíbenému obsahu, kdy potřebují. Těžko hledat jasnější důkaz o jejich zájmu o Českou televizi, o veřejnou službu. Po zhruba roce naší intenzívní práce pokrýváme téměř bez rozdílu všechny podstatné platformy a je tedy jedno, jakému operačnímu systému kdo dává přednost. Jakmile chce, může mít Českou televizi na displeji svého smartphonu nebo tabletu. Zároveň si myslíme, že aplikace jsou tu pro všechny generace, nejen pro mladé – i to je ostatně poselstvím této kampaně,“ shrnuje výkonná ředitelka ČT Nová média Pavlína Kvapilová.

Kompletní přehled aplikací ČT včetně odkazů ke stažení najdete na adrese CeskaTelevize.cz/aplikace

Michal Javůrek

9 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  No copak stažení, když je to zadarmo a má to samo o sobě velké vnímání “o co jde”. Já jsem taky na iOS a Android stáhl obě aplikace, tedy za mě 4 stažení, možná i něco na tablet, takže až 6, ale to přesahuje počet ťuknutí na samotnou ikonu. No ale do statistik si mě tedy dejte, no…

 2. zipiik (neregistrovaný)

  Pocet stazeni je fajn cislo, ale kdyby jim ty aplikace aspon fungovaly. Treba iVysilani je na Nexusu nepouzitelne, prehraje minutu-dve a odporouci se, nejde seekovat…

 3. jaydoo (neregistrovaný)

  A škoda, že sa to dá použiť len v CR. Tiež by som si rád pozrel CT4 v SR.

 4. lastol (neregistrovaný)

  Škoda, že není aplikace pro meego. Sice je pouze v jednom jediném telefonu, ale i tak by o ní určitě byl velký zájem. Bohužel dle vyjádření ČT o tom zatím nepřemýšlejí

 5. sssugi (neregistrovaný)

  Budte radi…na slovensku vam taketo sluzby mozeme len zavidiet :/

  • zipiik (neregistrovaný)

   Sluzby formou polofunkcnich aplikaci s nulovou reakci na hlasene chyby? Tohle spis vypada jako dalsi odkloneni penez, tentokrat ne pres prazdky DP, ale pres CT.

 6. kadlo (neregistrovaný)

  čt24 pro mě nic moc, ale čt4 super, online přenosy se hodí, když hrála Kvitová např… jen kdyby bylo pokrytí 3G všude a nesekalo se to :-) Ve městě šlape parádně…

 7. kikik (neregistrovaný)

  Kvapilova je trochu mimo, tyhle aplikace tu byly už dávno, žádná novinka pod sluncem. Že by se snažila ukázat se před novým vedením? Jako moderátorka byla hrozná, podle toho co jsem si přečetl je neschopná i jako “radoby” manažerka Nových medii, kam se schovala za panem Fridrichem a stihla to ještě před příchodem Dvořáka ;-) pokud ten za něco stojí, měl by se takových “pijavic” zbavit… jé to mor CT…!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *