TOPlist

mivvy chystá WM komunikátor ONE s 624 MHz procesorem a 128 MB RAM (oživeno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Tajné: mivvy připravuje vlastní WM komunikátor ONE s 624 MHz procesorem a 128 MB RAMPodařilo se nám zjistit plány české společnosti mivvy, která už brzy zabrousí do řad komunikátorů se systémem Windows Mobile. Právě nyní dokončují vývoj nového zařízení mivvy one, které bude postavené na Windows Mobile 6.1 Professional. Po hardwarové stránce jde o průměrně vybavené zařízení, i když procesor Marvell Xscale taktovaný na 624 MHz vypadá velice lákavě, není totiž žádným tajemstvím, že tyto procesory jsou mnohem rychlejší, než stejně taktovaná CPU od Qualcommu. Mivvy one se bude snažit zaujmout také nezvykle nízkou cenou, díky které by se pro mnohé uživatele mohl stát vstupenkou do světa Windows Mobile. Z mého prvního seznámení mohu potvrdi, že zařízení je opravdu příjemně rychlé, systém je navíc nativně lokalizovaný do češtiny, což je také výhodou.

O zobrazování se postará širokoúhlý displej s WQVGA rozlišením (240×400 px) a úhlopříčkou 3,2″. Zobrazit dokáže standardních 65 536 barev. Pod ním se nachází dvojice kláves pro příjem a ukončení hovoru a uprostřed potvrzovací tlačítko Ok. To bohužel žádnou jinou funkci nemá a takový optický joystick bych zde viděl mnohem radši. K dispozici je dále standardních 128 MB RAM a 256 MB ROM + slot na paměťové karty microSDHC. Na podporu sítí třetí generace si budeme muset nechat zajít chuť, vystačit si v tomto případě budeme muset s čtyřpásmovým GSM/GPRS/EDGE (třída 12).

-

Bezdrátové technologie zastupují moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0 (EDR, A2DP). Na své si díky 20 kanálovému GPS modulu SiRF Star III přijdou i příznivci navigace. Fotografie obstará 3.0 MPx fotoaparát s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou. Příjemným zpestřením je pohybový senzor, který bude ve vybraných aplikacích automaticky otáčet displej podle naklopení telefonu. Senzor využijete také ke ztlumení budíku, dále ve hře Gobule, pro příjem telefonního hovoru, přepínání skladeb pohybem a k dalším činnostem. Multimediální výbavu završuje FM rádio.

- - -
Fotografie předprodukční verze mivvy one

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional (Pocket PC)
Displej: Dotykový TFT WQVGA (240×400 bodu), 65 536 barev, úhlopříčka 3,2 palce
Procesor: Marvell PXA300 624 MHz
Rozměry: 105 × 56 × 12,9 mm
Hmotnost: 80/120 g (bez/včetně baterie)
Paměť: 128 MB RAM, 256 MB Flash ROM
Podporované sítě: GSM (850/900/1800/1900 MHz), GPRS/EDGE třídy 12
Datové funkce: Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR (podporované profily: DUN, HFP, HSP, HID, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, PBAP, GAP, GOEP a SPP)
GPS: SiRFstar III
Digitální fotoaparát: 3.0 MPx, autofocus; možnost nahrávání videa
Baterie Li-Pol 1100 mAh
Pohotovostní režim: 150 hodin
Max. doba hovoru: 240 minut
Slot pro paměťové karty: microSDHC (max. 32 GB)
Datový konektor: miniUSB 1.1
Další funkce: Pohybový senzor, FM rádio, stavová LED dioda (zelená/cervená/modrá), Java Virtual Machine, SIM Toolkit, nativní česká lokalizace

- - - -

- - - -
Screenshoty z upraveného uživatelského prostředí Yrgo

Li-Pol akumulátor bude mít kapacitu 1100 mAh, výrobce udává 150 hodin v pohotovostním režimu a 240 minut délky hovoru. K počítači se mivvy one bude připojovat přes klasický miniUSB konektor, který poslouží i jako výstup na sluchátka. V systému je rovněž dostupné uživatelské prostředí yrgo (recenze) od českého autora, které však bylo upraveno podle potřeb výrobce. Když jsem v úvodu mluvil o ceně, mivvy one se bude prodávat za 6 699,- Kč včetně DPH, což je nezvykle málo. Na pultech obchodů by se měl objevit na začátku září, na SmartManii vám po vydání finální verze ROM samozřejmě přineseme recenzi.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku