TOPlist

Mio oficiálně představuje nový model A702 s GPS a WM6

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Mio oficiálně představila svůj nový model A702, který se stejně jako jeho předchůdci může pochlubit například citlivým GPS čipem nebo velice atraktivním designem. Novinka je navíc vybavená vlastní hardwarovou klávesnicí, ostatní parametry už ale příliš lákavě nevypadají, pojďme si je proto trochu přiblížit.

Pravděpodobně nejslabším článkem celého zařízení bude použitý procesor, 200MHz TI OMAP už dnes působí trochu zastaralým dojmem, jeho síla tkví především v energetické nenáročnosti, ve výkonu už ale trochu zaostává, a u nových komunikátorů většina z nás očekává trochu výkonnější řešení. Jako operační systém se výrobce rozhodl použít nový Windows Mobile 6 Professional, což samozřejmě chválíme. GSM modul je čtyřpásmový (850/900/1800 a 1900MHz), nechybí podpora GPRS/EDGE třídy 10, s UMTS ale nepočítejte. Zajímavé je, že se Mio A702 bude prodávat v několika verzích (podle regionu), které se budou lišit ve velikosti paměti ROM, výrobce na svých stránkách uvádí hodnoty od 256MB až po 2GB. Jakou verzi nabídnou distributoři na českém trhu zatím nevíme. Operační paměť RAM nabídne klasických 64MB, dvojnásobná kapacita by tomuto Pocket PC slušela mnohem více.

-

Dotykový QVGA displej (240×320px) nabídne úhlopříčku 2.7\”. Přístroj je dále vybavený bezdrátovými technologiemi Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth verze 2.0. Velice citlivý je i GPS čip, konkrétně se jedná o SiRF Star III. Pro pořizování fotografií se nabízí 3.2MPx fotoaparát s funkcí Auto Focus, v horších světelných podmínkách přijde vhod i přisvětlovací dioda. K PC se A702 připojuje přes miniUSB rozhraní (USB1.1), výstup na sluchátka je 2,5 mm. Hmotnost celého telefonu (včetně baterie) se zastavila 148 gramech, rozměry jsou 110×57.5×16.5 mm.

-

Pro mnohé bude lákadlem integrovaná numerická klávesnice, která se u platformy Pocket PC stává stále populárnější. Ne každý naplno využije klasické výsuvné klávesnice, a pokud někdo přechází na Pocket PC z klasického mobilního telefonu, je pro něj takové řešení mnohdy daleko přijatelnější. Jak se nové Mio A702 líbí vám?

Další informace o tomto modelu naleznete na oficiálních stránkách výrobce, prohlédnout si můžete i tuto speciální minisite.

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku