Domů » Bleskovky » Microsoft zahájil plošnou instalaci nového prohlížeče Edge. Původní ze systému zmizí

Microsoft zahájil plošnou instalaci nového prohlížeče Edge. Původní ze systému zmizí

V lednu letošního roku Microsoft vydal zbrusu nový internetový prohlížeč Microsoft Edge, který využívá vykreslovací jádro Chromium jako drtivá většina konkurenčních prohlížečů. Tento prohlížeč má ve Windows 10 nahradit původní Edge s vlastním vykreslovacím jádrem, avšak dosud bylo nutné provádět manuálně. Včera ale Microsoft zahájil distribuci skrze službu Windows Update.

edge

Původně se počítalo s tím, že řízená výměna proběhne v souvislosti s nedávno uvolněnou jarní aktualizací, nakonec však Microsoft tento akt pozdržel. Vypouštění nového prohlížeče probíhá ve vlnách, po instalaci by mělo dojít k migraci nastavení, záložek a dalších funkcí. Nový Microsoft Edge se v mnohém podobá populárnímu Google Chrome (dokonce by měl být méně náročný na hardware), Microsoft do něj navíc přidal některé funkce navíc, např. kolekce nebo možnost přehrávat video na Netflixu ve 4K. Oproti původnímu Edge ale stále spousta funkcí chybí, například režim IE nebo podpora funkce Windows Ink.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. fuj, zlatej Chrome. Tohle mi do PC nesmí!

  2. Začal jsem ho už před pár měsíci používat na androidu , a musím uznat že se celkem povedl , hlavně v nastavení je možnost blokovat reklamy , což funguje docela dobře

  3. Používám ho pár měsíců a musím konstatovat, že původní Edge byl lepší. Lépe se ovládal a to i dotykem. Tohle je prostě paskvil.

    • No ještě to má mouchy, ale funkčně je skutečně lepší tento nový na Chromiu. Touch ovládání snad vylepšené bude. A to si myslím, že určitě jo.

  4. Nevím, jaký je nový Edge na Androidu, ale pod W10 proklínám, že jsem si ho nainstaloval. Nechal jsem se zblbnout články, jak jádro z Chrome zrychlí jeho reakce, ale ve staré verzi jsem nikdy nečekal tak dlouho na načtení webu. U ovládání a nastavování také nemám pocit, že by došlo ke zlepšení.

  5. Mám ho tam, ale používám jedině Mozillu a někdy Chrome..

  6. Už několikrát jsem jim napsal, že nechci, aby mi to strkali do mého pc. Starý Edge byl lepší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).