Cena:

Vyšla velká jarní aktualizace Windows 10. Přináší drobné novinky, které potěší

Windows 10

Microsoft včera večer uvolnil jarní aktualizaci systému Windows 10, která se oficiálně jmenuje Windows 10 May 2020 Update a povyšuje číslo verze na 2004. Microsoft je prozatím opatrný a aktualizaci vám nenainstaluje bez vašeho přičinění, existuje však několik cest, jak ji získat už nyní.

Windows 10

Jak aktualizaci nainstalovat?

Tou nejjednodušší cestou je ručně vyhledat aktualizace ve službě Windows Update – měla by se objevit nabídka ke stažení a k instalaci. Pokud se zatím výzva k aktualizaci neobjevuje, existují alternativní cesty umístěné na této webové stránce. Na ní je možné pro provedení manuálního updatu získat nástroj Update Assistant, popř. lze odsud stáhnout nástroj Media Creation Tool k vytvoření instalačního ISO.

Co je nového?

Změny v jarní aktualizaci nejsou nijak obrovské, avšak uživatele rozhodně potěší – vylepšený poznámkový blok, výkonnější vyhledávání v Průzkumníkovi, možnost pojmenování virtuálních ploch, rychlé párování Bluetooth zařízení, apod. Pokud se chcete o všech novinkách dozvědět více, přečtěte si náš podrobný článek.

Příští aktualizace většího rozsahu vyjde letos na podzim, ovšem stejně jako loni se bude pravděpodobně jednat pouze o servisní balíček s minimem nových funkcí. Na další opravdu velký update si tak počkáme opět na jaro příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.