Domů » Bleskovky » Microsoft za 7,5 miliardy dolarů kupuje Bethesdu a další herní studia

Microsoft za 7,5 miliardy dolarů kupuje Bethesdu a další herní studia

Microsoft se v letošním roce rozhodl pořádně obout od digitálního hraní. Před nedávnem představil dva nové Xboxy, spustil streamovací službu Xbox Game Pass Ultimate a nyní se rozhodl pořádně zainvestovat do samotných her. Výsledkem je velká akvizice firmy ZeniMax Media, pod kterou spadají slavná vývojářská studia.

xbox

Přečtěte si: Vyzkoušeli jsme xCloud: jak si vede streamovací služba od Microsoftu?

Microsoft kupuje série The Elder Scrolls, Doom, Quake, Wolfenstein a další

V balíku firem, za které Microsoft hodlá utratit 7,5 miliardy dolarů (asi 174 miliard korun), jsou Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios. Tyto firmy stojí za herními hity jako jsou série The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, Doom, Dishonored, Prey, Quake, The Evil Within atd.

The Elder Scrolls VI – Official Announcement Teaser

Některé ze studií musí plnit dříve uzavřené smlouvy, takže ještě mohou vydat již oznámené hry na konkurenční platformy, poté však již budou jejich hry (např. Starfield, The Elder Scrolls 6 nebo Doom 3) exkluzivní pro Xbox. Microsoft slibuje, že všechny budoucí hry od studia Bethesda se v den svého vydání stanou součástí balíčku Xbox Game Pass.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments