Microsoft vydal první aktualizaci pro Windows Phone 8

Jednou z hlavních novinek ve Windows Phone 8 je podpora aktualizací telefonu bez nutnosti jeho připojení k počítači (tzv. Over-the-air update, OTA). Podle serveru WPCentral, který má k dispozici předprodukční model HTC 8X určený pro amerického operátora AT&T, už jejich smartphone ohlásil dostupnost první aktualizace. Ta spadá do kategorie těch menších, vyžaduje totiž méně než 1 MB místa na vnitřním úložišti telefonu.

Zatím není jasné, co měla aktualizace vlastně přinést. Na redaktora serveru, který její průběh natočil na video, totiž na její závěr vyskočila chybová hláška. Můžeme se tak jen dohadovat, zda šlo pouze o jakýsi test funkčnosti, nebo o nějakou vážnější záležitost. Aktualizace systému Windows Phone 8 lze totiž podle jejich velikosti rozdělit na několik druhů a ty nejmenší odpovídají různým bezpečnostním záplatám a změnám v certifikátech.

Demonstration: Windows Phone 8's Over-the-air update Feature

Na námi testovaném telefonu HTC 8X určeném pro český trh se zatím ani po manuální kontrole žádná aktualizace neobjevila. Je tedy klidně možné, že byla určena pouze pro modely od amerického operátora. Fakt, že její průběh skončil chybovou hláškou, ale Microsoftu rozhodně moc dobrou reklamu nedělá.

Zdroj: WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku