Domů » Bleskovky » Microsoft uvedl v život službu Office 365 Planner: Nástroj na organizaci a plánování úkolů

Microsoft uvedl v život službu Office 365 Planner: Nástroj na organizaci a plánování úkolů

Nově dostupná služba pro plánování a organizaci práce v týmu se dostala mezi sadu aplikací předplatného Office 365. Novinka je cílená zejména na společnosti a do firemního prostředí, ocení ji ale například i školy nebo jednotlivci.

Služba byla dosud dostupná pouze pro registrované uživatele formy preview, nyní je dostupná pro všechny zákazníky předplatných Office 365 Enterprise E1, Office 365 Enterprise E3, Office 365 Enterprise E4, Office 365 Enterprise E5, Office 365 Education, Office 365 Education E3, Office 365 Education E4, Office 365 Business Essentials a Office 365 Business Premium.

Mezi hlavní funkce Planneru patří dobrá a přehledná organizace týmové práce, kdy má každý jednotlivý projekt svou vlastní nástěnku s jedinečnými úkoly. Úkolům můžete přiřadit různé další informace jako jsou deadline, komentáře, popis, nebo různé přílohy (obrázky a jiné dokumenty). Nový plánovač úkolů si klade za cíl být přehledný, ve kterém se má dobře vizuálně orientovat. Z toho důvodu jsou na nástěnce jednotlivých úkolů vidět i náhledové obrázky. Celá aplikace mírně připomíná službu Trello.

Dále si můžete přehledně zobrazovat postupy projektů, pomocí filtrů vyselektovat pouze kýžené informace nebo využít speciální sekce „Charts“ (grafy), ve kterých uvidíte pěkně vizualizované postupy jednotlivých zaměstnanců a úkolů. Žlutě jsou zobrazeny úkoly, které ještě nezačaly, modře jsou ty, které už probíhají, zeleně jsou označené úspěšně dokončené úkoly, a nakonec červenou barvu mají opožděné projekty.

Planner spolupracuje s knihovnou SharePoint, takže veškeré soubory máte k dispozici i v případě, že nejste připojeni k internetu. Nahrané soubory Wordu, Excelu a PowerPointu lze navíc nativně editovat přímo z karet z rozhraní aplikace. Ač je konkurence velká, Microsoft sází na svůj ekosystém. Díky propojení Skupin a Outlooku máte vše pod jednou střechou.

Microsoft Planner Overview

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Diskuze k článku

  1. Jhony: V inej teme pod aplikaciou na time manazment si myslel nieco taketo? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).