Domů » Bleskovky » Microsoft Store čeká revoluční přestavba. Dostane moderní design a hromadu nových funkcí

Microsoft Store čeká revoluční přestavba. Dostane moderní design a hromadu nových funkcí

Obchod s aplikacemi ve Windows 10 čeká v druhé polovině letošního roku poměrně velká přestavba. Microsoft jej spojí s chystaným redesignem celého systému, a ačkoliv designové novinky lze v tuto chvíli pouze odhadovat, pravděpodobně se dočkáme přepracovaného rozvržení prvků, líbivějších ikon či svižnějších animací. Zásadní věci se odehrají pod kapotou a díky nim by se mělo do Microsoft Store dostat mnohem více aplikací.

Microsoft Store čeká velká proměna. Vydělají vývojáři i uživatelé

Podle zjištění serveru Windows Central se chystá Microsoft změnit zásady pro vývojáře a zjednodušit jim zasílání aplikací. Například již nebudou vyžadovány MSIX balíčky, vývojáři budou moci do obchodu posílat nebalené win32 aplikace v surových balíčcích .exe nebo .msi. Tyto aplikace navíc nebudou muset využívat k aktualizacím Microsoft Store, ale budou moci využívat své vlastní aktualizační systémy. To by mohlo otevřít cestu například konkurenčním internetovým prohlížečům.

Tím však chystané novinky nekončí. Microsoft umožní vývojářům využívat v aplikacích vlastní platební systémy, ať už pro jednorázové platby nebo předplatné. Tento krok nemá mezi obchody aplikací obdoby; konkurence nutí vývojáře využívat nativní platební systémy svých obchodů a odvádět z každé platby poměrně vysoké desátky. Microsoft se tak chystá obětovat vlastní zisky jen proto, aby se mu po letech konečně podařilo naplnit svůj obchod kvalitními aplikacemi. Sám softwarový gigant chce jít příkladem a chystá se naplnit Microsoft Store spoustou vlastních aplikací – Office, Edge nebo Visual Studio.

Nový Microsoft Store údajně dorazí do Windows 10 letos na podzim v rámci velké podzimní aktualizace, jeho odhalení patrně proběhne na květnové vývojářské konferenci Build. Krátce poté by se mohla testovací verze dostat do programu Windows Insider.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. hlavne by mohol prestat s odstranovanim Touch-friendly aplikacii a naopak tam nejake pridať :)

  2. Hodilo by sa zrýchliť aplikáciu Windows store, ktorá beží na win 10. Práca s ňou je utrpenie.

  3. Tak toto je pozitívna správa, dalo sa to však čakať vzhľadom na prichádzajúci W10X a zmeny vo W10. Mali niečo také však spraviť už dávno, pokiaľ bude store plynulý a dostatočne naplnený, budem len rád, keď si budem môcť nainštalovať všetko z neho a nehľadať po googli.

    • Jo supr, koupím si software, ale jeho instalaci nevlastním, takže v případě havárie PC mám zase nakakáno, „perfektní záležitost“ :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).