Domů » Bleskovky » Microsoft oznámil, kdy představí nové počítače Surface. Bude to nečekaně brzy

Microsoft oznámil, kdy představí nové počítače Surface. Bude to nečekaně brzy

Microsoft nás podruhé v tomto týdnu příjemně překvapil. Poprvé se tak stalo včera, kdy oznámil nečekaně brzké datum vypuštění systému Windows 11, podobným způsobem nás překvapil i dnes – spekulovaná říjnová premiéra nových počítačů Surface se ve skutečnosti odehraje už v září.

Nové Surfacy přesně za tři týdny

Představení nových Surfaců se odehraje 22. září v rámci online tiskové konference, která bude zahájena v 17:00 našeho času. V tuto chvíli není moc jisté, kolik nových produktů Microsoft představí, spekuluje se o následujících zařízeních (seřazeno od nejpravděpodobnějšího k méně pravděpodobnému):

Surface Pro 8 – prakticky s jistotou můžeme očekávat nový tablet Surface Pro 8, který konečně po letech získá nový vzhled; jeho podoba se pravděpodobně bude blížit ARMovému Surface Pro X. Naznačuje to i oficiální pozvánka; vyobrazený tablet má zaoblenější boky a je k němu připojený klávesnicový kryt s integrovanou „schovkou“ pro stylus. Samozřejmostí jsou nové procesory Intel Core 11. generace a zřejmě se dočkáme i vyměnitelného úložiště. Rozloučit se naopak budeme muset se slotem na paměťovou kartu a plnohodnotným USB-A portem.

Surface Pro

Surface Duo 2 – hodně je propírána i druhá generace komunikátoru Surface Duo. Zařízení by mělo napravit chyby první generace, mělo by dostat větší displeje, lepší fotoaparáty (byť s esteticky nevzhledným modulem na zádech), výkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 888 s podporou sítí 5G a NFC čip pro mobilní platby.

Surface Duo 2 6

Surface Go 3 – pravděpodobnou novinkou je i základní tablet Surface Go 3, který se před nedávnem objevil ve dvou variantách v benchmarku GeekBench. Tablet bude patrně vypadat stejně jako jeho předchůdce, největší novinkou mají být nové procesory Intel Pentium Gold 6500Y a Core i3-10100Y.

Surface Book 4 – překvapením akce by mohl být kompletně přepracovaný Surface Book, který by měl přijít o odnímatelný displej ve prospěch speciálního kloubu, který umožní překlopení displeje do tabletové podoby. Tento počítač se objevil v patentové přihlášce Microsoftu, na jejímž základě vznikly jeho neoficiální rendery. Žádné hmatatelné důkazy o jeho existenci však zatím neexistují.

Surface Book 4 4 1

Surface Laptop Pro – další novinkou by mohl být nový Surface Laptop zaměřený na profesionály, pravděpodobně tedy s výkonnějšími „neultrabookovými“ procesory.

Surface Pro X – do nové generace by se mohl přehoupnout i tablet Surface Pro X, neboť jeho „druhá“ generace žádný velký skok kupředu nepředvedla a Apple mezitím dokázal, že ARMové počítače mohou být mimořádně výkonné a úsporné. Zvedne Microsoft tuto hozenou rukavici? Nebo jednoduše představí zbrusu nový Surface Pro 8 s tím, že si jej budete moci nakonfigurovat jak s procesory od Intelu, tak s procesory od Qualcommu?

Nechme se překvapit, s čím Redmonští na chystané tiskovce překvapí. S jistotou však můžeme říci, že nové Surfacy (s výjimkou Surface Duo) poběží rovnou na novém systému Windows 11.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Jestli ten duo bude mit ten hnusnej fotak tak jak je to leaknute na tech fotkach tak to ztrati svoji krasu :(

 2. Snad nezklamou

  Snad se dožijeme nadčasových produktů a ne zase něčeho zastaralého jal jsme zvyklí..

  Rámečky 5 mm stejně na všech stranách, nízká hmotnost, atd. Prostě aby to bylo lepsi než Samsung a Apple tablety..

  • Ak ten obrázok nie je len ilustračný, tak podla pripnutej klávesnice v spodnej časti, je jasné, že hrubé okraje minimálne zostanú na spodnej časti a určitej aj na hornej. Bohužiaľ to vyzerá na nesúmerné okraje rovnako ako má teraz surface pro x.

  • A za co ten tablet budu držet? Za displej?

  • u tabletu bezramcekovy dizajn je neprakticky, nechcel by som

 3. Tak hlavně je potřeba dát hodně velký pozor na to, aby se tam za žádnou cenu nedostal proceosr od AMD, ono by to pak mohlo být rychlejší, vydrželo by to déle na baterii a netopilo by to jak přímotop. Ale je přece všem nad slunce jasné, že o takový produkt by zájem nebyl.

  • Presně tak, asi znají své zákazníky. Mám veškerý HW a SW od Microsoft, včetně několikátého Surface Pro a měl jsem dva Book a s procesorem AMD bych to rozhodně nekoupil.

  • Ano, to je v pořádku. Jen si možná neuvědomuješ, že tímto fanatickým přístupem zamezuješ rozšíření nabídky i pro někoho, kdo třeba přemýšlím nad tím, co kupuje.

  • A v čem je AMD lepší?

  • @RadekKlaz Má lepší iGPU a umí 8C16T procesor tam, kde má Intel max 4C8T…

  • RadekLaz, no tak to bys měl přeci vědět, proč jsi zákazníkem Intelu a co ti Intel nabízí navíc oproti AMD, ne?
   Abych shrnul. Intel je momentálně horší ve všech směrech – starší výrobní proces, nižší výkon, vyšší spotřeba, nižší počet jader, vyšší cena.
   A všichni výrobci Intel cpou všem zákazníkům asi jen z toho důvodu, že se k tomu smluvně zavázali.

  • Ale….. já nejsem ajťák a vůbec tomu nerozumím. Ale je mi jasné, že nejde jen o výkon. Nějak to nesleduji, ale ještě před časem měl Intel lepší výkon na jedno jádro a pokud vím, spousta aplikací více jader nevyužije. Co je pro me ovšem důležité, že třeba Autodesk doporučuje pro své produkty Intel, na který je program leděn. Navíc to dnes už není ani tak moc o výkonu CPU jako spíš o GPU.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).