Domů » Bleskovky » Microsoft mění datové balíčky na OneDrive: Pohorší si úplně všichni

Microsoft mění datové balíčky na OneDrive: Pohorší si úplně všichni

Cloudové úložiště Microsoft OneDrive patřilo mezi ty nejvýhodnější, ať už v kapacitě nabízeného prostoru zdarma, tak v cenách placených balíčků nad tento bezplatný prostor, zvláště pak v kombinaci s předplatným Office 365. Úvodní větu jsme bohužel museli napsat v minulém čase, neboť s aktuální změnou tarifů dochází ke značnému znevýhodnění prakticky všech nabízených balíčků.

  

Základní úložiště se pro nové i stávající zákazníky snižuje z aktuálních 15 na 5 GB, navíc již nebude možné jej rozšířit zdarma o další prostor automatickým zálohováním fotografií či lákáním přátel služby OneDrive. Ruší se také neomezený prostor pro předplatitele služby Office 365, nový strop je 1 TB. Údajně se tak děje kvůli uživatelům, kteří své počítače využívali ke skladování celých záloh svých počítačů či ukládání velkých filmových sbírek, což v některých případech bylo až 75 TB dat. Microsoft také ruší současné balíčky nad základní plán zdarma. Za 1,99 USD (46 korun) měsíčně již nedostanete 100 GB, ale pouze polovinu, 100 a 200GB balíčky z nabídky zmizí. 

Plán Cena
5 GB zdarma
50 GB 42 korun měsíčně
1 TB předplatné Office 365

Výše uvedené změny vzejdou v platnost pro nové uživatele na začátku příštího roku. Stávající uživatelé, kteří mají zdarma uloženo více než 5 GB dat, dostanou možnost ke svým souborům nad plán přistupovat po dobu 12 měsíců od zavedení nových pravidel. Stejné přechodové období dostanou i předplatitelé Office 365, kteří mají na OneDrive uloženo víc než 1 TB dat. Kromě toho Microsoft nově umožní si službu Office 365 s 1TB prostorem na OneDrive vyzkoušet na rok zdarma. Zákazníci s předplacenými 100 nebo 200GB baličky nebudou novými změnami nijak dotčeni.

  

Microsoft zřejmě s příchodem Windows 10, která jsou pro uživatele systémů Windows 7 a 8.1 zdarma, vymýšlí nové způsoby, jak na jeho uživatelích vydělat. Windows 10 mají být bránou do světa služeb, které Microsoftu vydělají, a OneDrive nebo Office 365 jsou jedny z nich. Microsoft v loňském roce uspořádal několik akcí, při nichž bylo možné si prostor na OneDrive bezplatně na jeden rok navýšit o stovky gigabajtů. Pokud budou takto nalákaní uživatelé chtít pokračovat v používání stejných služeb, budou si muset pořádně připlatit.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
73 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments