Domů » Bleskovky » Microsoft: Office 365 přijdou na Android, termín ale neprozradíme

Microsoft: Office 365 přijdou na Android, termín ale neprozradíme

Microsoft – firma, která je lídrem v pracovních nástrojích Office, se pravděpodobně smála, když Google představil své řešení Google Docs. Pracovní nástroje od Googlu postrádaly řadu vlastností, pracovaly pouze připojené k internetu a neexistovala komptabilita se soubory Doc či Xls. Doba se však změnila a malé podniky (zatím nejčastěji v anglicky mluvících zemích) si pořizují Google Docs, kvůli jejich ceně a dobrým způsobům pro spolupráci a sdílení. Cena se pohybuje okolo 50 dolarů (1000 Kč) na uživatele za rok, oproti Microsoft Office, kde není problém utrácet až 500 dolarů (10 000 Kč), podle toho jaké služby volíte. K tomu všemu musíte mít tým, který se stará o správu a instalaci.

 

To nás vede k Office 365, které jsou prakticky klasické Office implementované do služby podobné Google Docs a přináší výhody obou – známé prostředí a online propojení. Nedostanete všechny funkce plného balíku Office, ale dostanete jich dostatek a je zde jistá kompatibilita. Microsoft nedávno na svém blogu publikoval příspěvek, který trochu odhaluje jejich plány s Office 365 na další rok a dál. Jedním z cílů je dosáhnout plné komapatibility s tablety, které běží na operačním systému Android. Speciálně chtějí, aby jejich uživatelé mohli plnohodnotně prohlížet a editovat dokumenty Office stejně snadno jako je to dnes na PC. Bohužel jsme se nedočkali žádného data, může to být za měsíc, může to být za rok i déle. Celá situace okolo Microsoft Office na mobilní zařízeních jiných platforem je ze strany MS prodlužována, aby podpořili vlastní Windows Phone a Windows RT. Zatím to vypadá, že spíš uškodí značce Office a dovolí uživatelům poznávat alternativy a konkurenci růst.

David Podzimek

11 komentářů

 1. Znalec (neregistrovaný)

  Byl jsem nedávno na jedné akci, kde přišla řeč na Office 365 a teda lidi tam dost fuckovali , že je Office 365 drahé, to by zde mohlo zaznít jako hlas lidu.

  • No to musela být párty :D Office 365 je naopak velmi výhodná služba. Sorry ale 3600 kč za rok pro malou firmu, kde je plnohodnotný exchange server s 25GB místa, sharepoint services, skydrive úložiště, kompletní webový office ale hlavně celý balík destopového office 2013, který si mohu nainstalovat až na pět svých zařízení – tomu říkáte drahý????

 2. No, jako Android uživatel mám pochopitelně radost, ale opět to přižene víc lidí k Androidu, resp. pokud budou fungující office i na Androidu, některé to možná odežene od koupi tabletu s Win ….

  Na druhou stranu, Microsoft slušně profituje z Androidu obecně, takže to asi zase tak moc špatné nebude :)

  • David Podzimek

   Obecně je pro MS do budoucna výhodnější aby se platilo za jeho služby pravidelně – ročně za Office, možná premium služby na Outlook.com, XBox apod. Než prodat jednu licenci na zařízení.

   To je čistě můj pohled.

 3. Ech webove Office 365, radsej keby dali klasicke

  • jirka (neregistrovaný)

   Office 365 nejsou pouze online web aplikace, jejich výhoda je, že dostanete obojí jak klasické desktop aplikace, tak online možnosti.

   V případě Androidu se pochopitelně mluví o klasické aplikaci (podobně jako pro WinRT), webové Office tam pochopitelně fungují již dnes.

 4. MS čeká, kam to dotáhne Windows Phone. Na Android to dají, kdyby se ukázalo, že WP je mrtvé, jinak ne.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Spíše bych tipnul že to tam dají koncem tohoto roku(nebo začátkem příštího), ale tipnul bych ze na android buď nebudou verze zcela zdarma, případně bude trochu funkčněji omezená.

  • David Podzimek

   Jaká metrika ukazuje mrtvost WP?

  • To se zeptejte v MS.

  • steelspace: To je přece blbost. Na žádnou mrtvost WP se nečeká. Prostě to tam jen dají, ale budou to naoko prodlužovat, aby tomu a WP a WinRT udělali reklamu.

   Že ot časem na Android bude je jasné, tak jako je tam Skype a SkyDrive.

   Jen aby to nedopadlo jako se Skype a Skydrive – kdy pro Android a iOS jsou lepší aplikace než pro WP…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).