Domů » Bleskovky » Marketingový šéf Microsoftu potvrdil Lumii 650 a uznal, že je potřeba smartphone à la Surface

Marketingový šéf Microsoftu potvrdil Lumii 650 a uznal, že je potřeba smartphone à la Surface

Redaktorka a analytička Mary Jo Foley serveru ZDNet v posledním díle svého každotýdenního pořadu Windows Weekly vyzpovídala výkonného ředitele Microsoftu pro marketing Chrise Caposselu, přičemž část rozhovoru se stočila i na působení Microsoftu v oblasti smartphonů.

 
Chris Capossela 

Konkurenceschopnost chytrých telefonů s Windows by podle něj měl šanci oživit přístroj, který by byl jakýmsi duchovním ekvivalentem tabletů Surface. Rodina redmondských tabletů měla pomalejší start, avšak za svoji několikaletou existenci si vytvořila pověst univerzálních, výkonných a přitom designově zajímavých konvertiblů. A takovéto uznání by potřebovaly i smartphony s Windows, aby se staly zajímavými nejen pro fanoušky dlaždicové platformy.

  

Capossela mimo jiné uvedl, že je zapotřebí vytvořit telefon, který bude skutečným šokem a přiměje uživatele zapřemýšlet ještě před tím, než si koupí svůj sedmnáctý iPhone. Podle různých indicií z minulých měsíců je vysoce pravděpodobné, že telefon Surface již pod vedením nového šéfa hardwarové divize Panose Panaye vzniká, avšak marketingový šéf Microsoftu uvedl, že pro stvoření takového zařízení je zapotřebí čas.

  

Během rozhovoru padla i otázka na datum představení chystaného telefonu Lumia 650. Na ni Capossela odpověděl, že toto datum ještě nebylo stanoveno, čímž nepřímo existenci tohoto modelu potvrdil. My jej očekáváme na konci února v rámci veletrhu Mobile World Congress v Barceloně, avšak podle jeho spekulovaných parametrů (více informací) již nyní můžeme říci, že bude mít k duchovnímu ekvivalentu Surface hodně daleko. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments