Domů » Bleskovky » Microsoft již údajně vybral nástupce Steva Ballmera

Microsoft již údajně vybral nástupce Steva Ballmera

Řada lidí doufá, že Microsoft si vybere jako dalšího CEO někoho mimo společnost. Podle posledních informací se nic takového nestane. S touto informací přišel server CNET, původně ale pocházejí z čínského webu WPDang, kterému to údajně oznámil nejmenovaný zdroj informovaný o dění v softwarovém gigantu. Odpovídalo by to i dřívější spekulaci o tom, že Microsoft chce vybrat nového CEO ještě v letošním roce.

Podle nich bude Microsoft následující tři toky pod vedením Kevina Turnera, který prozatím zastává pozici vedoucího operací (COO). Po třech letech má pozici předat bývalému CEO Nokie Stephenu Elopovi.

Pořád je to ale pouze spekulace a myslíme si, že by Microsoft spíše potřeboval lídra s jasnou vizí a dlouhodobými plány. V případě, že se vedení ujal Turner, tak by došlo k postupnému přesunu pravomocí na Elopa. Ten by postupně získal přehled a kontrolu nad Microsoftem, který je neuvěřitelně velkou a komplexní společností.

David Podzimek

45 komentářů

 1. loko (neregistrovaný)

  Že by to padlo nakonec do klína Elopovi? Tomu by snad nikdo nevěřil (hahaha)

 2. „myslíme si, že by Microsoft spíše potřeboval lídra s jasnou vizí a dlouhodobými plány“

  Pane Podzimek. Vy jste novinář. Píšete pro maličký server v maličké zemi. Myslet si můžete co chcete, ale díkybohu lidé jako vy nemají co kecat do chodu firem…

  • fallWP (neregistrovaný)

   Má svatou pravdu redaktor. MS chybí to zásadní – vizionář, který ví, co je dobré, co je potřeba udělat a co revolučního předvést. Jelikož takovou osobu dlouho MS neměl, tak chodil se vším hrozně pozdě a nedokáže se prosadit v nových oblastech.

   Bing přišel pozdě, WP přišel pozdě a jistě by se našly další příklady produktů, které přišly pozdě a nemají ani za dlouhou dobu větší úspěchy – 3 až 4 % na celosvětovém trhu za 3 roky je hrozně málo, zvláště pak pro MS.

   MCEZA: MCEZO myslet si můžeš co chceš, máme demokracii, ale díky bohu za to, že WP se neprosazuje, alespoň je čemu se smát (jak danému faktu, tak prskání WP komunity, kterou hrozně trápí absolutní propadák jménem WP) v této smutné době.

  • WP leží v žaludku spíš tobě, jak tak koukám.

  • WP se prosazuje slušně a za propadák bych nejrychleji rostoucí OS neoznačil…

   MS je dlouhodobě úspěšná firma a proto mi přijde nemístné aby nějaký Podzimek radil takové obrovské firmě, že jimi vybraný šéf je špatný a že by měli vybrat někoho jiného.

   A potřebovat vizionáře? Aha, Jobs nebyl vizionář. Byl to dobrý prodejce. A že za ním šly tisíce ovcí, které si nechaly namluvit, že krok zpět je cestou vpřed? To není vize, to je marketing.

   MS není jen o mobilech a tabletech. MS nepotřebuje žádného šaška v roláku, MS potřebuje obchodníka. Nepotřebuje figurku, která bude říkat, že uhlopříčka 3,7″ je nejlepší a nikdy nebude žádná jiná…

  • A ještě bych poprosil o jméno vizionáře Samsungu. Protože podle některých komentářů soudím, že úspěšnost firmy je závislá jen a pouze na tom, jaký je CEO vizionář.

  • fallWP (neregistrovaný)

   Jedná se o propadák. Pojem „nejrychleji rostoucí OS“ je zcestný. Např. pokud minulý rok měl WP 2% a letos bude mít 4%, tak ano, jedná se o meziroční růst o 200%. Je jasné, že žádná platforma tohle nedokáže. Je to jen šidítko pro nerozhodnuté nakupující, aby byl MS v něčem taky nej.

   Musíme mluvit v absolutních celosvětových čísel, zde je to katastrofa, zde má MS dejme tomu 5% a to ještě přeháním. A to je pro platformu, která je na trhu 3 roky zoufale málo, zvláště pak u „božského“ MS, proti kterému nesmí nikdo nic napsat, jinak se dopouští dle zdejší komunity velezrady proti jediné správné víře – učení božského MS.

   WP je v krizi, je potřeba si to konečně uvědomit, přišel pozdě, ostatní výrobci až na Nokii na něj od začátku kašlou, jiní se na něj vykašlali časem a brzy v tom bude MS sám v tandemu s koupenou Nokií. A to bude definitivní konec božského WP.

   První a poslední vizionář byl v MS právě Gates, Ballmer je právě jen tím obchodníkem, který zmotal co mohl.

  • fallWP (neregistrovaný)

   V prvním odstavci mělo být růst o 100%, omlouvám se za překlep.

  • Ježiš a co bys chtěl? Windows Phone 8 je tu rok. Pokud se budeme bavit o WP7, tak ano, to byl neúspěšný systém. Ale za rok WP8 je tu nárůst 156%. Řekni mi, jaké číslo bys chtěl, aby to podle tebe nebyl propadák? To jako z nuly měli skočit třeba na 40 mil. prodaných zařízení? A jak by to měli udělat?

  • fallWP (neregistrovaný)

   To s tím jedním rokem existence WP8 mě štve, příští rok tu bude WP9 zase jen rok a zase se tímto budou obhajovat neúspěchy MS. Před problémy není dobré strkat hlavu do písku tím, že se budou bagatelizovat problémy.

   WP je tu prostě tři roky nehledě na to, kolik zažilo restartů. A to, že přišel „až jako poslední“, taky nic neříká.

   Chrome taky přišlo až jako poslední a za tři roky dobylo svět internetových prohlížečů, ač takový IE je tu s námi od roku 1995 (samostatný produkt).

  • Ono s tím Chromem to je jednoduché, když u každého druhého programu se při troše nepozornosti nainstaluje do počítače…

  • fallWP (neregistrovaný)

   Ono to s tím IE není tak jednoduché, když je v každém Windows ;)

  • B17S (neregistrovaný)

   „“Ježiš a co bys chtěl? Windows Phone 8 je tu rok““

   Jenom pro zajímavost v roce 2004 mělo Windows Mobile 23% podíl na trhu. Pak rozvoj Windows Mobile roky přešlapoval na místě /WM5-WM6-WM6,1-WM-6,5/. Podlouhlé době Microsoft v roce 2010 vyprdl WP7 hodně uživatelů Windows Mobile čekala na nějaký Windows Phone Profesionál a hle nic takového nepřišlo – tak většina přešla na Android. A teď máme konec roku 2013 a k tomu WP8 který má celkový podíl stěží 5% trhu!

   Takže se pořád vymlouvat na krátký čas je u Microsoftu opravdu mimo. Když první mobilní operační systém byl Microsoftem přestaven Pocket pc v roce 2000!!!

   Ano Microsoft si za to může jenom sám že je tam kde je a měl takový potenciál.

  • Warez system vzdy lepe tahne.

  • fallWP (neregistrovaný)

   Ach jo, nestrkejte stále hlavu do písku nějakými výmluvami.

  • To neni hlava do pisku ,ale realita trololo.

  • fallWP (neregistrovaný)

   Je to výmluva – nejprve že tu je WP8 jen rok, teď zase warez. Jsem zvědav, co přijde jako další.

  • B17S (neregistrovaný)

   HTCJIRKA „Warez system vzdy lepe tahne“

   Aha takže Windows Phone schází jenom instalovat aplikace z externího zdroje a úspěch je zaručen :-)

   Děkuji za pobavení.

  • Realita kazdeho dne,dost lidi u nas ve firme preslo na WP,u vahavcu,kteri maji reklamosystemu plne zuby argumentuje setrvanim tim,ze nemusi platit za aplikace,ktere jsou jinak v Google Play placene.Ano vsichni nekradou,ale stale velke cislo se podle moznosti warezit rozhoduji,at se to komu libi ci ne.

  • fallWP (neregistrovaný)

   B17s: +1 , ale stejně jim to nijak nevysvětlíš. Prostě strčí hlavu do písku a budou se tvářit, že se nic neděje, resp. začnou neúspěchy WP bagatelizovat a vinit za ně někoho jiného…Klasika…

  • fallWP (neregistrovaný)

   Ano, u nás taky několik lidí přešlo na WP, snažilo se s ním sžít, ale nakonec jej vrátili v zákonné lhůtě, protože je odradil něčím, např. chybějící aplikací, nemožností danou věc udělat a podobně. Teď u nás nemá WP prakticky nikdo.

  • fallWP (neregistrovaný)

   to poslední je reakcí na HTCJIRKA.

  • WP jako neuspech netreba brat.Je to narozdil od jinych OS kvalitni a po case nezasekavajici,stejne rychly a stabilni system.Pohadky s malym mnozstvim aplikaci uz take davno neplati.Joo,radio Blanik je take nejposlouchanejsi regionalni stanice a presto je to nejvetsi odpad.To ,ze ma neco velky podil neznamena zaroven ,ze je to kvalitni.Radeji mene,ale kvalitne :-)

  • B17S (neregistrovaný)

   HTCJIRKA – Aha takže jste člověk co nepřežijí sekundové legovaní, ale v klidu budou čekat X hodin než se dostanou k PC aby udělal běžnou operaci /třeba aby otevřel komprimovanou přílohu v emailu atd./ Zajímavé.

   No takže Blaník je odpad ale každý ho dobrovolně poslouchá? Kde žijete že člověk dobrovolně poslouchá něco co je podstatě odpad. Tam bych chtěl bydlet.

  • Bohuzel to neni sekundove lagovani + navic nestabilita androidu,pravidelne resetovani a udrzba je nutnosti.

   Navic komprimovane soubory v emailu lze otevrit primo v telefonu,netreba cekat na PC.Je videt ,ze o WP zhola nic nevis.

  • Nechci ani v nejmenším být hnidopich, ale k čemu mi panebože je otevírat komprimované přílohy v emailu v mobilním telefonu ? PDF, DOCX, XLS, JPG, PNG a další nejběžněji odesílané přílohy nepotřebují přeci komprimovat do zipu/raru/7zipu apod., to na úvod.

   To, že Windows Phone 7/8 nejsou prodejní hitparáda je samozřejmě fakt, který musíme brát, WP tu s námi je od roku 2010 a jeho prosazení je velmi pomalé, ač je označováno jako nejrychleji rostoucí systém, což samozřejmě nemá reálný význam (posun z 2 na 4 procenta není zásadní ohrožení 70% Androidu a zbytku iOS a ostatních). Na druhou stranu musíme brát také v potaz to, že WP dorazilo na trh ve velmi nedodělaném stavu a konkurenci v některých věcech stále jen dohání (uvidíme co přinese WP8.1) a další věc je, že trh byl v té době už pěkně rozdělený a WP vůbec nenahrával.

   I přesto všechno mi ale přijde, že uživatelé ostatních platforem flušou do ksichtu těm co tento systém používají a regulérně se jim vysmívají, ale bez naprosto pádného důvodu. Většinou jde o věci, které třeba obyčejný člověk v mobilu ani dělat nechce, ano Android to umí, ale také proto se stal pomalým JAVA molochem, který je silně neoptimalizovaný a má problém stabilně běžet plynule a případně vůbec běžet stabilně. Teď uživatelům Androidu nicméně neflušu do obličeje, protože to je holý fakt, který nic nezmění, Android prostě je špatně postavený a jen velmi těžko se bude měnit do jiné formy a nikdy nedosáhne kvalit stability a rychlosti iOS a WP, které se snaží silně svůj SW optimalizovat.

   Ale souhlasím s tím, že za 3 roky je obsazení trhu menší než bychom 1. někteří chtěli, 2. MSTF si asi taky přestavovalo více, 3. Nokia si představovala více.

   Pokud ale místní trololo baví chodit pod články a snižovat kvality OS, který nepoužívají a soudí z toho co si přečetli a nebo protože prostě jsou jiná cílová kategorie, co potřebují rozdělávat v emailu komprimované soubory a potřebují se hrabat ve file systému telefonu a manipulovat s každou prkotinou, pak jsou pro mě tyto lidé chudáci bez jediného normálního pohledu na věc.

   Nejhorší na tom je, že kašičku tady místním trolům ještě přimíchávají někteří „redaktoři“ a to samozřejmě ne jen v recenzích na úplně jiný produkt, viz. Marek Hajn v recenzi na iPhone 5C, kde naprosto nesmyslně rýpne do WP a to samozřejmě ještě pokračuje na jeho Twitteru.

  • Navic zip/rar/7zip lze v emailu otevrit a soubory z nich prohlizet i extrahovat.Nekteri trololo si museji sem chodit vymyslet ,ze to nejde.Tady je videt ,ze WP videli akorat na obrazku.

  • Přiznám se, že já to třeba ani nevím, protože je to naprostá zbytečnost pro mě, běžné soubory co posílám a obdržím emailem není potřeba komprimovat, pokud mi někdo pošle MP3, tak ta už komprimovaná je, na co jí ještě prokládat do jiného kontejneru.

   A panebože velké soubory se emailem ani neposílají.

  • To taky nebylo an tebe Maxxz :-)

   Jinak aby to bylo kompletni:

   • .zip

   • .rar

   • .gz

   • .tar

   • .7z

   • .bz2

  • B17S (neregistrovaný)

   Určitě jsem si to sám nevymyslel. Tady to píšou [odkaz] „(potřebuji otevřít nestandartní soubor, něco převést na něco jiného, KOMPRIMOVAT, atd.) …… U WP8 bych v takových situacích musel počkat „domů na počítač“

   Jinak blahopřeji že alespoň tuto funkcí WP umí.

  • Tady to pisou..jedna baba povidala.Priste si neser do huby a nelzi nam tu a nerozdavej moudra,navic o systemu,ktery neznas.

  • MAXXZ: Do te doby co to delal jen Jirka Hrma, tak to bylo lepsi. S temi ostatními je to bida.

   To jako fakt, ze M.Hajn se k tomuto snizil, aby pokracoval i na Twitteru ?

   Trochu mi vadi, ze mistni Android fans se serou do pod clanky Microsoft, Nokia a troli nesmysly. Ja se také neseru pod kadzde, Android téma a nerikam jakej je Android shit a reklamosystem, jak ho vtipne nazyva HTCJirka.

   Jsou to fakt ubozaci.

  • B17s: Jdi se vycpat trololo.

  • Jen upřesním, aby tu nedošlo k nějakému omylu – co redaktoři publikují na svých soukromých Twitter účtech jsou pouze jejich čistě subjektivní názory a se SmartManií to nemá nic společného.

  • Jiří Hrma: ok, ale i tak to popíchnutí potvrdil svoji zaujatost proti WP, což by neměl dělat.

  • Že si redaktoři na soukromých účtech mohou psát co chtějí je sice pravda, ale jen to utváří celkový dojem o jejich „nestranosti“.

  • Oslík (neregistrovaný)

   Jen tak mimochodem, už asi půl roku roste podíl IE na úkor Chrome.

   Chrome totiž dobyl především Windows XP, na která se vykašlal MS. A XP teď už opravdu odchází.

 3. Ikdyby tu byl novy system,ktery by byl uplne nejlepsi ze vsech soucasnych OS,tak se bude skrabat jeste pomaleji nez Windows Phone.

  • Viz možná Jolla… Je jedno jaká bude. Ale nemá šanci.

  • Šanci nemá jen v případě, že by se z Jolly měl stát „iPhone killer“ nebo „Android killer“. Pokud ale bude jejich cílem vybudovat malou, soběstačnou, alternativní komunitu, tak by se jim mohlo povést prosadit.

 4. Ja nemám o WP nebo Microsoft strach protože oboje má neskutečný potenciál a různorodosti produktů a jejich programátorů.

 5. fallWP,B17S: ano,z vašeho pohledu se může zdát, že 4% jsou neúspěch, ale každou aktualizací WP dospívá jako dospívá, dospíval Android navíc, Google, Apple vstoupili na trhy, které do té doby nebyly tak vysoce inovativní. To jim pomohlo k boomu. K lidem se bude postupně dostávat levné WP telefony, které jsou pro masy obyčejných lidí tím pravým. Pak až se rozšíří mezi tyto lidi, tak ostatní si je budou také a ti trošku majetnější si budou kupovat i ty dražší WP telefony.

  Myslím si, že taktika Microsoft-Nokia bude fungovat.

 6. Přidám svou trošku do mlýna: Mám android několik let a vyjádřil bych se slovy:“čím déle mám android, tím více chci něco jiného“ , ale nikomu „neflušu do xichtu“ , nakonec každý svého štěstí strůjcem. Přijde mi hodně dobré BB 10, WP je stále lepší a IOS má taky něco do sebe.

 7. Konkurence v jakémkoli počtu či velikosti je vždy dobrá pro celý trh. I když WP je malý systém, přesto má poměrně velký vliv na ostatní OS, viz iOS7 redesign.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).