Domů » Bleskovky » Přijde vám Microsoft Display Dock drahý? Continuum si můžete užít i levněji či úplně zdarma

Přijde vám Microsoft Display Dock drahý? Continuum si můžete užít i levněji či úplně zdarma

Aktualizováno 4. prosince, 20:00

V redakci jsme funkci Continuum na Lumii 950 otestovali také skrze originální USB-C multiportový adaptér od Applu, který jablečný gigant prodává jako volitelné příslušenství k 12″ MacBooku a můžeme potvrdit, že vše funguje naprosto bez problémů.

Původní text článku

Koupili jste Lumii 950 či 950 XL a chcete z ní za pomoci režimu Continuum udělat jednoduchý počítač? V podstatě máte na výběr dvě oficiální cesty – první je zakoupit za zhruba tři tisíce korun krabičku Microsoft Display Dock, která telefonu přidá potřebné porty k připojení periferií, druhou možností je řešit vše bezdrátově. V tomto případě je však zapotřebí vlastnit display s podporou technologie Miracast a spokojit se s horší kvalitou přenosu obrazu. Existuje však i zlatá střední cesta.

  

Server Windows Central vyzkoušel, že externí displej lze k novým Lumiím připojit přes standardní redukci USB-C – HDMI zakoupenou na Amazonu za 25 USD (asi 640 korun bez DPH). V jiných obchodech, například na DealExtreme, je možné podobný kabel pořídit ještě levněji s dodáním do ČR zdarma, jeho funkčnost však nemůžeme zaručit.

  

Tímto způsobem je možné používat Continuum za šestinu pořizovací ceny Display Docku od Microsoftu, avšak daní je absence přídavných USB portů – klávesnici je tak nutné připojit před Bluetooth a místo myši je možné využít přímo displej telefonu sloužící jako touchpad. Také je zapotřebí myslet na to, že telefon se při tomto levnějším řešení nedobíjí, pokud zrovna neleží na bezdrátové nabíječce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments