Domů » Bleskovky » Meta nabízí chytré hodinky, které nabízí luxusní provedení a týdenní výdrž na baterii

Meta nabízí chytré hodinky, které nabízí luxusní provedení a týdenní výdrž na baterii

Chytrých hodinek jsou na trhu dnes již desítky od různých výrobců, ale většina z nich jsou zatím plastová zařízení, která nebudí příliš reprezentativní dojem. To chce změnit společnost Meta Watch, která představila hodinky nazvané Meta M1. Jejich design navrhoval Frank Nuovo, který dříve navrhoval luxusní telefony pro společnost Vertu. Hodinky je možné již nyní předobjednat za cenu začínající na 5 000 Kč za základní model a končící na zhruba devíti tisících korunách.

 
Chytré hodinky Meta M1

Hodinky je možné zatím objednat pouze do Spojených států, ale je možné, že přibydou další země; případně lze využít některé přepravní služby. Meta M1 mají tělo vyrobeno z nerezové oceli s páskem, který je buď ze stejného materiálu, případně je možné vybrat kožený. Hodinky jsou nabízeny v několika barevných variantách, stejně tak pásky.

Pokud jde o chytré funkce, Meta M1 lze spárovat s iPhonem nebo libovolným telefonem s operačním systémem Android a následně mohou zobrazovat notifikace a další informace. Na rozdíl o jiných řešení neběží na hodinkách žádné aplikace a všechna data si berou přímo z chytrého telefonu, kde je nutné nainstalovat aplikaci, která umožní nastavit vzhled hodinek a informace, které mají zobrazovat.

   

Displej Meta M1 má úhlopříčku 1,3 palce s rozlišením 128 x 128 a je pouze černobílý. Párování probíhá skrze Bluetooth 4.0, dobíjení je bezdrátové. Díky svým parametrům vydrží baterie podle údajů výrobce pět až sedm dní provozu. Hodinky jsou voděodolné do úrovně 3ATM, tudíž by jim neměla vadit stříkající voda a déšť, koupat nebo plavat by se však s nimi nemělo.  

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).