Domů » Bleskovky » Meizu představí svou novou vlajkovou loď již 2. září

Meizu představí svou novou vlajkovou loď již 2. září

Čínský výrobce Meizu před několika dny zveřejnil propagační materiály, které se odkazují na datum 2. září. Použitý slogan „Think Big“ již dává tušit, že se můžeme těšit na nový přírůstek do rodiny chytrých telefonů. Podle nedávno uniklých spekulací se bude jedna o vskutku nabušený smartphone útočící na vlajkové modely zavedených výrobců. V zákulisí se hovoří o přítomnosti displeje s úhlopříčkou 5,1“ (1080 x 1920 px) a procesoru Exynos 5 Octa od Samsungu.

   

Další výbava bude zřejmě obsahovat 2 GB operační paměti a interní úložiště s kapacitou 32, 64 a 128 GB. Nadšence do fotografování jistě nadchne hlavní fotoaparát s rozlišením třináct megapixelů. Podle vyjádření samotného výrobce bude i přes větší úhlopříčku displeje zachováno ergonomické a pohodlné ovládání. Novinka od Meizu poběží na operačním systému Android 4.2, který čínský výrobce obohatí o vlastní uživatelské prostředí Flyme ve verzi 3.0. Mezi poslední zajímavé informace patří údaj o tlouštce, která nemá přesáhnout osm milimetrů. Odpovědi na další otázky týkající se ostatní výbavy, ceny a dostupnosti se dozvíme až při příležitosti oficiální premiéry, která je téměř za dveřmi.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).