Meizu Mwatch: Ambiciózní koncept chytrých hodinek s flexibilním displejem

Letošní veletrh CES ukázal, že pokud chtějí výrobci v mobilním světě něco znamenat, mělo by jejich portfolio obsahovat alespoň jeden produkt ze segmentu nositelné elekroniky. Tohoto nepsaného pravidla se rozhodla držet i čínská společnost Meizu, která zveřejnila koncept svých chytrých hodinek s označením Mwatch. Ty na první pohled zaujmou flexibilním panelem s úhlopříčkou 2,4“ a rozlišením 480 x 640 pixelů.

 

Další výbava má zahrnovat pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a moduly pro WiFi, Bluetooth a NFC. Nové aplikace bude možné instalovat z obchodu, který má v době uvedení čítat na 5000 aplikací upravených pro rozhraní hodinek. Trh s nositelnou elektronikou je pro výrobce stále panensky neposkvrněnou oblastí a proto lze očekávat, že v letošním roce se budeme s podobnými zařízeními setkávat stále častěji.

 

Koncept Meizu Mwatch působí vskutku futuristickým dojmem a proto zde existuje možnost, že finální produkt se bude po designové stránce jevit konzervativnějším dojmem. Ačkoliv už nejsou flexibilní panely pouze výsadou prototypů, stále se výrobci neodhodlali k jejich masovému nasazení. Je tedy otázkou, zda se Meizu skutečně rozhodne pro jeho integraci do svých hodinek, nebo vsadí na konvenční technologie.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *