Meizu mCharge zvládne dobít telefon na 100 % za 20 minut

Čínské společnosti Oppo a Meizu překvapivě nepřivezli na veletrhu MWC nové smartphony, ale přijeli sem demonstrovat nové technologie. Oppo ukázalo nový fotomodul se schopností 5násobného bezztrátového přiblížení, Meizu zase ukázalo inovovanou technologii svého rychlého nabíjení akumulátoru.

mcharge-1

Díky Meizu mCharge máme být schopní kompletně dobít akumulátor s kapacitou 3 000 mAh za 20 minut. Čínská společnost se v tomto případě spoléhá na 11V/5A nabíječku se dvěma skupinami obvodů, s jejíž pomocí má být účinnost při nabíjení zvýšena z 9 na 98 procent. Telefon by se při takto rychlém nabíjení neměl přehřívat, teplota baterie při demonstraci nepřekročila 39°C. Po 800 nabíjecích cyklech nemá kapacita akumulátoru poklesnout pod 80% původní kapacity, tudíž by měl s tímto nabíjecím zápřahem vydržet déle než dva roky.

mcharge-2

Bohužel zatím není jisté, zda, případně kdy se tato technologie dostane do koncového zařízení. Na minulém ročníku veletrhu MWC představila obdobné rychlonabíjení společnost Oppo (více informací), dosud jsme se s ním ale v žádném smartphonu nesetkali.

xiaomi-beryko-mwc

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Filip (neregistrovaný)

  Nehci videt co to udela s akumulatorem. Radeji pomalu a poradne. Apple vi proc se nezene za takovymi blbostmi

  • Adam (neregistrovaný)

   Filipe sice nechápu proč je u tvého komentáře ten dovětek s Applem ale budiž.
   Podle mě je blbost se bát o akumulátor, ten by tomu měl být určitě přizpůsoben. To je jako byste řekl: „Raději méně výkonný procesor než aby se telefon přehříval“.

 2. MrQuick (neregistrovaný)

  Apple se za rychlonabíjením nežene, protože s velkou pravděpodobností chystá bezdrátové nabíjení, a to je z principu pomalé. Nedělají to nicméně kvůli životnosti baterie, ale prostě proto, že bezdrátové dobíjení v americe frčí, takže potřebují produkt, kterým uspokojí poptávku. Podle mě je ale rychlonabíjení přínosnější.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *