Meizu Pro 7 má překvapit netradičním sekundárním displejem na zádech

O příštím vlajkovém smartphonu společnosti Meizu už jsme spekulovali několikrát – jednou měl mít ultratenké rámečky a vysouvací selfie kameru, podruhé se měl podobat Samsungu Galaxy S7 edge. Podle nejnovějších informací bude čínský výrobce ještě odvážnější.

Objevila se totiž fotografie zadního panelu telefonu, kterým má být údajně právě Meizu Pro 7. Snímek v zadním krytu odhaluje otvory a prohlubeň, do níž má být údajně vsazen malý sekundární displej; ten ostatně potvrzují i nedávné úniky kódu, v němž se objevuje řetězec, který duální displej potvrzuje.

Displej patrně bude sloužit pro zejména jako notifikační oblast, v tuto chvíli není jisté, zda Meizu použije standardní barevný panel, či vsadí na technologie elektronického inkoustu. Na tímto displejem se má nacházet duální kamera, kterou uniklý kód prozradil také – mají ji tvořit čipy IMX386 (12 Mpx) a IMX286 (12 MPx) od Sony, čelní kamerka pak má být postavena na fotočipu Samsung S5K386 (16 Mpx). Jak by mohla kombinace výše uvedeného vypadat, znázorňuje render níže.

Od Meizu Pro 7 se dále očekává 5,2″ displej s podporou funkce 3D Touch a 6 GB RAM. Uvedení by mělo proběhnout ještě tento měsíc.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku