Máte root a některé aplikace vám nefungují? Zkuste Magisk

Před několika málo dny jsme vás informovali o problémech, se kterými se mohou potýkat majitelé rootnutých Android zařízení. Komplikace se vyskytují hlavně u některých aplikací, které díky zásahu do zařízení nefungují zcela korektně (například Netflix). To, jak se zdá, může vcelku elegantně vyřešit Magisk – speciálně upravený root, se kterým se o tento palčivý problém již nemusíte starat.

Root se aktuálně nachází v již 12. verzi. A co že tak speciálního aplikace vlastně nabízí? Především jsou to různé možnosti úprav na úrovni systému, a to bez nutnosti zásahu do jednotlivých částí. O vše se zde stará funkce Magic Mount. Tak trochu speciální funkcí je pak ale Magisk Hide (skrytí) – aplikace citlivé na root tedy již nebudou dělat problémy, neboť přítomnost rootu nerozpoznají. Toto se týká především platebních bran (Android Pay…), ale i některých her, jako třeba Pokémon GO nebo Mario Run, nebo například Netflixu.

Aplikace však může běžet také bez nutnosti instalace rootu. Pro některé z úprav tak nebude nutný zásah do zařízení. Značným usnadněním je také fakt, že pokud se cokoli v průběhu instalace rootu nepovede, neznamená to nutně „zcihlovatělé“ zařízení. Magisk si sám před samotným procesem vytvoří nezbytnou zálohu původního stavu.

Všechny instrukce pro instalaci a další tipy naleznete na XDA-developers. Autor článku ani redakce nezodpovídá za možné komplikace, které by se mohly v průběhu instalace projevit, vše tak konáte na vlastní nebezpečí. Za tip na tento nástroj děkujeme našemu čtenáři Ondřeji Lóškovi.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

12 komentářů

 1. ATG Droid (neregistrovaný)

  Mimochodem by daná ROM měla býti také podepsáná releasem klíčem, protože jinak bude ROM pokládána za custom a certifikace nebude uznána.

 2. Carach (neregistrovaný)

  Používám již několik týdnů a například Snapchat který měl s rootem problémy (nenalogoval účet protože telefonem neprošel SafetyNet kontrolou) s funkcí Magisk Hide šlape zase jako dřív. Geniální, a vývojáři patří uznání.

 3. Drift (neregistrovaný)

  Díky redakci za tip, tohle je super aplikace – používám kvůli Pokémonům :)

 4. Won (neregistrovaný)

  Možná hloupý dotaz, ale z vlákna na XDA ani z tohoto článku jsem to nepochopil, tak se radši zeptám. Je třeba odemčený bootloader, nebo to jde i bez něj?
  Díky za odpověď.

  • . (neregistrovaný)

   Zavaděč musí být odemčený. Magisk pro svou funkci vyžaduje modifikaci zaváděcího obrazu (boot image / kernel) a telefon s uzamčeným zavaděčem takový kernel odmítne.

   • . (neregistrovaný)

    Pro upřesnění: Samotný Magisk odemčený zavaděč nevyžaduje, pokud je zařízení již rootnuté. Pokud ale chceš přes mít možnost root skrýt, musíš Magisk nainstalovat přes recovery na systém který je bez rootu – rootne si jej sám. Magisk Hide fuguje pouze s MagiskSU, s jinými metodami rootu, např. SuperSU, není kompatibilní.

 5. Dotaz. Funguje Magisk úplně stejně jako SuperSu, tj. po instalaci týdenní CZ/SK MIUI ROM v TWRP přihodím ještě Magisk?

 6. Locrucz (neregistrovaný)

  Dá se root magisk odstranit ?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *