Cena:

Máte root a některé aplikace vám nefungují? Zkuste Magisk

Před několika málo dny jsme vás informovali o problémech, se kterými se mohou potýkat majitelé rootnutých Android zařízení. Komplikace se vyskytují hlavně u některých aplikací, které díky zásahu do zařízení nefungují zcela korektně (například Netflix). To, jak se zdá, může vcelku elegantně vyřešit Magisk – speciálně upravený root, se kterým se o tento palčivý problém již nemusíte starat.

Root se aktuálně nachází v již 12. verzi. A co že tak speciálního aplikace vlastně nabízí? Především jsou to různé možnosti úprav na úrovni systému, a to bez nutnosti zásahu do jednotlivých částí. O vše se zde stará funkce Magic Mount. Tak trochu speciální funkcí je pak ale Magisk Hide (skrytí)  – aplikace citlivé na root tedy již nebudou dělat problémy, neboť přítomnost rootu nerozpoznají. Toto se týká především platebních bran (Android Pay…), ale i některých her, jako třeba Pokémon GO nebo Mario Run, nebo například Netflixu.

Aplikace však může běžet také bez nutnosti instalace rootu. Pro některé z úprav tak nebude nutný zásah do zařízení. Značným usnadněním je také fakt, že pokud se cokoli v průběhu instalace rootu nepovede, neznamená to nutně „zcihlovatělé“ zařízení. Magisk si sám před samotným procesem vytvoří nezbytnou zálohu původního stavu.

Magisk Root by "topjohnwu", What To Install And How To Use It.

Všechny instrukce pro instalaci a další tipy naleznete na XDA-developers. Autor článku ani redakce nezodpovídá za možné komplikace, které by se mohly v průběhu instalace projevit, vše tak konáte na vlastní nebezpečí. Za tip na tento nástroj děkujeme našemu čtenáři Ondřeji Lóškovi.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.