Domů » Bleskovky » Máte root a některé aplikace vám nefungují? Zkuste Magisk

Máte root a některé aplikace vám nefungují? Zkuste Magisk

Před několika málo dny jsme vás informovali o problémech, se kterými se mohou potýkat majitelé rootnutých Android zařízení. Komplikace se vyskytují hlavně u některých aplikací, které díky zásahu do zařízení nefungují zcela korektně (například Netflix). To, jak se zdá, může vcelku elegantně vyřešit Magisk – speciálně upravený root, se kterým se o tento palčivý problém již nemusíte starat.

Root se aktuálně nachází v již 12. verzi. A co že tak speciálního aplikace vlastně nabízí? Především jsou to různé možnosti úprav na úrovni systému, a to bez nutnosti zásahu do jednotlivých částí. O vše se zde stará funkce Magic Mount. Tak trochu speciální funkcí je pak ale Magisk Hide (skrytí)  – aplikace citlivé na root tedy již nebudou dělat problémy, neboť přítomnost rootu nerozpoznají. Toto se týká především platebních bran (Android Pay…), ale i některých her, jako třeba Pokémon GO nebo Mario Run, nebo například Netflixu.

Aplikace však může běžet také bez nutnosti instalace rootu. Pro některé z úprav tak nebude nutný zásah do zařízení. Značným usnadněním je také fakt, že pokud se cokoli v průběhu instalace rootu nepovede, neznamená to nutně „zcihlovatělé“ zařízení. Magisk si sám před samotným procesem vytvoří nezbytnou zálohu původního stavu.

Magisk Root by "topjohnwu", What To Install And How To Use It.

Všechny instrukce pro instalaci a další tipy naleznete na XDA-developers. Autor článku ani redakce nezodpovídá za možné komplikace, které by se mohly v průběhu instalace projevit, vše tak konáte na vlastní nebezpečí. Za tip na tento nástroj děkujeme našemu čtenáři Ondřeji Lóškovi.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

12 komentářů

 1. Mimochodem by daná ROM měla býti také podepsáná releasem klíčem, protože jinak bude ROM pokládána za custom a certifikace nebude uznána.

 2. Používám již několik týdnů a například Snapchat který měl s rootem problémy (nenalogoval účet protože telefonem neprošel SafetyNet kontrolou) s funkcí Magisk Hide šlape zase jako dřív. Geniální, a vývojáři patří uznání.

 3. Díky redakci za tip, tohle je super aplikace – používám kvůli Pokémonům :)

 4. Možná hloupý dotaz, ale z vlákna na XDA ani z tohoto článku jsem to nepochopil, tak se radši zeptám. Je třeba odemčený bootloader, nebo to jde i bez něj?
  Díky za odpověď.

  • Zavaděč musí být odemčený. Magisk pro svou funkci vyžaduje modifikaci zaváděcího obrazu (boot image / kernel) a telefon s uzamčeným zavaděčem takový kernel odmítne.

  • Pro upřesnění: Samotný Magisk odemčený zavaděč nevyžaduje, pokud je zařízení již rootnuté. Pokud ale chceš přes mít možnost root skrýt, musíš Magisk nainstalovat přes recovery na systém který je bez rootu – rootne si jej sám. Magisk Hide fuguje pouze s MagiskSU, s jinými metodami rootu, např. SuperSU, není kompatibilní.

 5. Dotaz. Funguje Magisk úplně stejně jako SuperSu, tj. po instalaci týdenní CZ/SK MIUI ROM v TWRP přihodím ještě Magisk?

 6. Dá se root magisk odstranit ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).