Domů » Bleskovky » Jak to bude s Galaxy S21 FE? Na internet prosákly první informace

Jak to bude s Galaxy S21 FE? Na internet prosákly první informace

Samsung odlehčeným verzím svých vlajkových lodí fandí, což dokázal například modely S10e či S10 Lite. Větší popularitu si ale získala takzvaná fanouškovská edice (Fan Edition), která poprvé spatřila světlo světa v domovské Koreji, kde nakopla prodeje repasovaných Galaxy Note 7. Oficiální první telefon pro celý svět byla ale až S20 FE, která dorazila na náš trh loni.

s21 fe 1024x953 1
Samsung Galaxy S21 FE

Spekulace ohledně nástupce již běží na plné obrátky. Nizozemský server LetsGoDigital.nl přišel s rendery a informacemi, jak by následovník S20 FE mohl vypadat. Ten by se dle očekávání měl objevit v druhé polovině letošního roku. Kde budou největší změny, když i vlajkový model S21 převzal některé parametry od S20 FE?

Design zůstává podobný řadám S20 a S21, přičemž přidává více hravých barev. Odolnost IP68 zůstává zachována, stejně jako absence 3,5mm audio výstupu. Fotoaparáty budou podobné spíše přímému předchůdci než aktuálním vlajkovým modelům, z důvodu zachování nižší ceny. O software se postará Android 11 a nadstavba One UI 3.1.

Nepřehlédněte – Recenze Samsung Galaxy S20 FE: skvělý poměr ceny a výkonu

Velikost displeje se odhaduje na 6,5 palce, rozlišení bude Full HD+ a chybět nebude podpora 120Hz obnovovací frekvence. Uvnitř pravděpodobně najdeme čipset Exynos 2100 (4G verze), 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti. Překvapením by měla být ještě větší baterie s kapacitou 4 800 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení. V krabičce nicméně adaptér nenajdeme, stejně jako sluchátka. Samsung se totiž vydal po stopách Applu a objem krabičky razantně snížil.

samsung galaxy s21 1024x676 1
Samsung Galaxy S21 FE

Zdroj dále uvádí, že cena modelu Galaxy S21 FE by měla začínat na 750 eurech (cca 19 650 korun), přičemž alespoň ze začátku by telefon měl být dostupný pouze ve 4G variantě. Verze s podporou 5G údajně přijde později.

samsung galaxy s21 fe 1024x676 1
Samsung Galaxy S21 FE

Co na spekulace ohledně Samsungu Galaxy S21 FE říkáte? Dejte nám vědět do komentářů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. Pane redaktore. Prosím ověřte si informace. Současný S20 Fe nemá jack,naopak má certifikaci Ip68.

 2. Jsem zvědav, jaký mi dají důvod, abych přešel ze současného S20 FE 5G. Dle spekulací, viz. článek, by nebyl vůbec žádný důvod přecházet – především asi kvůli Exynos.

  Na podzim koupená S20 FE 5G 128GB za 14 500 včetně příspěvku byla neodolatelná nabídka k přechodu z iPhone.

  • Taky jsem na podzim přecházel na S20 FE. S odprodejem S10 a různými bonusy mě vyšel na 1500,- Kč, takže jsem neváhal… Jediné co mě na telefonu momentálně zlobí je regulace jasu. Když třeba sedím za tmy u počítače, tak telefon neví jestli má jas snížit nebo zvýšit a pořád to lítá nahoru a dolu. Celkem nepříjemné. S příchodem OneUI 3.1 to ale snad už přestalo. Uvidím časem.

  • Tento postup mi pomohl:
   Reset Adaptive Brightness

   Doing so will bring back the feature to default settings and fixes the accidental settings that create galaxy S20Plus auto brightness not working.

   Navigate to Settings App.Go to Apps.Search Device Heath Service.Tap Storage> Manage Storage.Finally, Reset Adaptive Brightness.

  • Co mi vadí je, že se při minimálním nastaveném jasu v noci rozsvítí dost celá obrazovka a ne jen část čtečky otisků prstu. Po odemknutí je jas na minimu.
   Pokaždé, když zapnu obrazovku, tak mi to vypálí oči.

  • Jj. Zlate Face ID.

  • FaceID je ve tmě hůře použitelné. Kombinace face + finger je super.
   To rozsvěcení je jediná nepříjemnost při odemykání.

  • Tak už mám pár dní OneUI 3.1 a zdá se že je po problému…

 3. Na S21 FE 5G jsem čekal, ale vzhledem k tomu že předchozí telefon vypověděl službu, akorát to vyšlo na S21 5G s bonusy v předprodeji. A nelituji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).