Máte LG G8 a V40 ThinQ? Víme, kdy se dočkáte Androidu 10

Společnost LG testuje nejnovější Android 10 s inovovaným prostředím UX 9.0 na několika svých smartphonech, přičemž jako první se dočkává letošní vlajková loď G8 ThinQ. Jihokorejský výrobce dokončil testování ve své domovině a vydává ostrou verzi, zbytek světa si ale bude muset ještě nějakou chvíli počkat.

Podle informací, které má naše redakce k dispozici, bude Android 10 pro LG G8 ThinQ dostupný počátkem příštího roku, předcházet bude pravděpodobně aktualizace modelu V40 ThinQ. Důvodem zdržení je implementace nových celoobrazovkových ovládacích gest.

Některé změny také proběhnou u odemykání obličejem, které údajně není u stávajících smartphonů kvůli novým API od Google podporované. Snad tedy vydání aktualizace pro výše uvedené modely nenabere příliš velké zpoždění.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku