MasterCard spouští placení kartou v mobilu

Společnost MasterCard přichází s rychlým, bezpečným a pohodlným placením kartou prostřednictvím mobilního telefonu s pomocí technologie NFC. Tuto službu spouští od ledna 2013 ve spolupráci s GE Money Bank a Telefónica Czech Republic. Čeští držitelé platebních karet MasterCard tak budou mít k dispozici další moderní a perspektivní platební nástroj.

K zaplacení kartou MasterCard prostřednictvím mobilního telefonu bude stačit mít smartphone podporující technologii NFC. V současnosti je to Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy Ace 2 nebo Samsung Galaxy Mini 2. Ten musí být registrovaný u operátora Teléfonica Czech Republic. Zároveň musí mít uživatel platební kartu MasterCard vydanou GE Money Bank. MasterCard ale věří, že brzy podobnou možnost dostanou i klienti další bank a ostatních mobilních operátorů. 

 

Platba kartou v mobilu probíhá samozřejmě bezkontaktně. Stačí jen přiložit smartphone k terminálu obchodníka a je zaplaceno. U částek do 500 korun není třeba zadávat PIN a potvrzení o průběhu platby se ukáže téměř okamžitě na displeji. Když částka za nákup přesáhne 500 korun, potvrdí nakupující platbu zadáním PIN na platebním terminálu. Placení kartou v mobilu je tedy rychlejší a stejně bezpečné, jako běžnou platební kartou.

Do smartphone je možné vložit debetní kartu MasterCard, která je propojena s běžným účtem v GE Money Bank. Vzhledem k tomu, že 79 % uživatelů mobilních telefonů s bankovní aplikací je již zvyklých s jejich pomocí nahlížet na svůj bankovní účet, budou mít své mobilní platby debetními i kreditními kartami stále plně pod kontrolou.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku