Domů » Bleskovky » Masivní únik informací o iPhone 12 Pro: je na co se těšit

Masivní únik informací o iPhone 12 Pro: je na co se těšit

Letošní rok bude nejbohatší na nové iPhony v historii. K jarnímu iPhone SE na podzim přibudou hned čtyři modely, dva základní a dva s přídomkem Pro. V posledních dnech se o těchto telefonech rozvířila vlna spekulací a nových informací, které ve svém YouTube kanále shrnul EverythingApplePro.

120Hz OLED panely, 5G a spousta výkonu

Pokud se na chystané iPhony podíváme zevnějšku, tak si všimneme rovných boků a menších výřezů v displeji. Apple údajně zvažoval přidat do vybraných letošních iPhonů chytrý konektor známý z iPadů Pro, nakonec byl však z posledních CAD renderů odstraněn.

iphone 12
Nejvybavenější iPhone 12 Pro zřejmě nabídne 120Hz obnovovací frekvenci displeje

Kovové ohraničení telefonu se má rozšířit za zadní sklo, aby bylo lépe chráněno před pády. Barevné kombinace mají být prakticky stejné jako loni, odstraněna má být varianta Midnight Green ve prospěch Navy Blue.

EXCLUSIVE iPhone 12 Pro Leaks! 120Hz 'CONFIRMED'

Základní iPhony 12 mají mít obrazovky s úhlopříčkou 5,4 a 6,1 palců, zatímco verze Pro budou mít úhlopříčky 6,1 a 6,7 palců. U všech letošních iPhonů Apple použije OLED obrazovky, pouze u Pro modelů se budou pyšnit maximální obnovovací frekvencí 120 Hz, avšak kvůli úspoře energie se bude frekvence dynamicky měnit. Hnacím motorem má být čipset Apple A14 a chybět nebude ani podpora 5G sítí.

Konečně Touch ID přímo v displeji?

Nové iPhony si polepší i v biometrickém ověřování uživatele. Modul True Depth kamery bude fyzicky menší, avšak výkonnější – obsáhne větší pole, takže bude lépe fungovat například při telefonu položeném na stole. Technologie Face ID bude obohacena o nové algoritmy reflektující dynamické zóny v obličeji, např. ústa. Kamerka také bude rozpoznávat orientaci obličeje ve vztahu k obrazovce, aby předešla špatnému natočení obsahu po odemčení.

iphone 12 Touch ID
Letošní iPhone by konečně mohl přinést zpět Touch ID. Čtečka by se měla schovat do zobrazovacího panelu.

Spekuluje se rovněž, že by největší iPhone mohl dostat čtečku otisků prstů integrovanou do displeje, což by znamenalo návrat technologie Touch ID. Největší iPhone 12 Pro Max by měl disponovat baterii o kapacitě 4400 mAh.

Fotoaparáty s LiDARem

Apple vylepší i hlavní fotoaparáty. Základní iPhone 12 a jeho větší bráška dostanou fotoaparát se dvěma čočkami, Pro modely budou mít trojitý fotoaparát a navrch Apple přihodí LiDAR, který se poprvé objevil u letošních iPadů Pro.

ipad pro 2020 5
Nový iPad Pro (2020): fotoaparáty doplňuje LiDAR senzor

Apple údajně přemýšlel o osazení letošních iPhonů 64Mpx snímačem, avšak prý nepodával dobré výsledky, a z tohoto důvodu ve finále vsadí na osvědčené 12Mpx senzory. Budou však fyzicky větší, což zlepší snímky pořízené za zhoršeného osvětlení. Díky funkci Smart HDR v nich má být navíc lépe limitován šum. Pokročit má i optická stabilizace a automatické ostření, které údajně bude 2 – 3× rychlejší.

iphone 12 1
Takto by měl vypadat iPhone 12 Pro

„Zoomovací“ kamerky u Pro modelů mají nabídnout 3násobné optické přiblížení na místo současného dvojnásobného, ve spolupráci s digitálním ořezem má být maximální míra přiblížení 20 – 30×. Přiblížení bude možné kombinovat s funkcí noční mód, což dosud nebylo možné. Společně s fotoaparáty má být vylepšen i záznam audia.

Letošní iPhony možná naberou zpoždění

Z výše uvedeného se zdá, že letošní iPhony přinesou velkou spoustu inovací, musíme tak doufat, že se vyplní předchozí spekulace o tom, že Apple nebude mezigeneračně nijak navyšovat ceny. Spekuluje se také o tom, že by letošní vlajkové iPhony mohly nabrat zpoždění a na pultech obchodů se možná objeví až během listopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

61 komentářů

 1. Jestli se tyhle specky fakt potvrdí, tak to bude řezba. 120Hz panel si nechám líbít stejně jako pořádnej foťak a novej design. Apple konečně předežene Android a ty iPhony budou zase za něco stát. Poslední roky to dost flákal.

  • v com konkretne „predezene Android“? 🤔

  • Ve vsem? Stabilnější a bezpečný systém, lepe odladeny. Tady neni o cem. A S20 Ultra byl propadak totalni.

  • Josef Pokorný

   Kam vy na to furt chodíte. Stabilita rozhodně není vyšší, na to máme tabulky. A tvoje máma je totální propadák.

  • Tak zase uznejme, je fakt, že iPhone má iOS na vlastním hardwaru a je velmi dobře odladěn. Ta stabilita a optimalizace tam prostě je velmi slušná.

  • Kde jsi byl posledni roky? Pohadky o stabilite a odladenosti ios si nech na dobrou noc pro 5-lete deti.

  • Poslední roky jsem měl aktivně možnost používat různé mobilní systémy. A je prostě pravdou a logické, že iOS na vlastním hardwaru obecně odladěnější je. Jako příklad vezměme staré SE. Dodneška většině uživatelům spokojeně funguje.

   iOS je více optimalizován na baterii, RAM..iPhonům stačily vždy nižší parametry a přesto frčely, jak z praku, že jsem nechápal. To má na svědomí právě ona optimalizace a odladěnost. Ale to je prostě fakt. Já tady neříkám, že iPhone je lepší, než Android. To ani není pravda. Každý má totiž svoje, ale stabilita a optimalizace bylo vždy krédem pro iOS. Můžeme také připustit fakt, že při nižších parametrech prostě optimalizovat museli. Dnes iPhony nabízí mnohem lepší parametry, ale ta odladěnost v drtivé většině zůstala. To jim nemohu odepřít a za to jim dávám palec nahoru. Samozřejmě se může stát, že se iOS zpomalí či zasekne, ale není to něco, co by se dělo běžně. Optimalizace zde je prostě dobrá.

  • Ono už to s tou odladěností není tak slavné, jako kdysi, ikdyž rozdíl tam je. Pořád má iOS výhodu v jistých funkčních omezeních, např. běh programů na pozadí, což snižuje energetickou náročnost. iOS je dobře navržený v tom, že potenciálně náročnější operaci maskuje animací, takže není vidět cukání, jen nevypnutelná animace.
   V novém SE udělal Apple dobrý tah, že do něj dal podtaktovanou A13 – může použít horší kousky A13 a sjednocuje si tím HW pro support. Držet 5 let support znamená vléct v OS kód pro 5 starý HW. Ikdyž už má Apple drivery pro SoC pod svou kontrolou, protože si návrh dělá sám a nestane se mu, že mu dodavatel po 3 letech řekne sorry, další drivery už nebudou.

  • Ossh: Stabilnější? Aha. :D. Jako je fakt, že mohu stabilitu porovnávat jen po krátké době na Huawei Mate 20 pro, který jsem používal asi 14 měsíců bez jediného problému, o nějaké nestabilitě nemůže být řeč….ale jinak ty iPhony vypadají docela zajímavě…i když asi nic, co by konkurence nenabízela již nějakou dobu.

  • S20 to má všetko už teraz a nemá ani ten hnusný výrez.

  • To nemá no a podle toho to vypadá – odemkneš ji fotkou na monitoru což je bezpečnostní parodie na frašku. Raději výřez jako kráva než takovýto security fail.

  • Jediný fail na tom je ten, že jsou tu pořád experti, kteří jsou neznalí a nechají se nachytat. To dá asi rozum, když iPhone má 3D sken a u Samsungu ani výrobce nedoporučuje odemykání obličejem, jelikož jde o 2D sken. Dávat sem odkazy skoro až na bulvární video, to si tento server fakt nezaslouží.

  • Netuším podle čeho definuješ bulvární u obyčejného videa, které exaktně ukazuje security fail jednoho nepříliš povedeného produktu. A už vůbec netuším proč bych ho nemohl postovat na tomto, ryze amatérském webu, kde do diskusí přispívají taková intelektuální jelita jako ty, Menty.

   Pokud Samsung věděl, že tato biometrická technika odemykání selhává tak zásadním způsobem, neměl ji tam vůbec dávat.

  • A když seš teda ty JP23 taková elita (nebo spíš jelita), proč na tento web lezeš? :-D Nějak mi vždycky uniká ta pointa lidí, co choděj do diskuzí na různých webech hejtovat. Když mě něco nezajímá, tak tam nelezu a nečtu to ne.

  • Proč sem lezu? Každy máme přece nějakou ‚guilty pleasure‘ ne? Obecně nediskutuju v osobní rovině s vyjímkou dvou osob – Menty a shepii. Z pochopitelných důvodů.

  • Josef Pokorný

   Není to security fail protože to není trusted security procedure, takže nemůže být použita u důležitých věcí jako je bankovnictví atd. Už ti ve tvé hlavičce svítá?

  • Hahaha, teď si mě pobavil, naprosto se mi rozsvítilo. Myslím, že tuhle parabolu ocení každý majitel S20 komu se cizí člověk dostane do telefonu přes jeho fotku a zneužije jakoukoliv citlivou informaci, kterou tam najde.

  • Na druhou stranu je pravda, že položit otázku proč to tam vůbec dávali, když to není bezpečné zabezpečení, je na místě. Dle mého šlo pouze o jakýsi cool effect. Aby např. i Samsung mohl říci, máme odemykání obličejem. Že nejde o žádnou pokročilejší techniku už nezmíní. Ale to je marketing.

  • Jojo ovečko, takže zas jen urážky. Ale na pravdě, že Samsung nabízí tento způsob odemknutí, ale sám ho nedoporučuje jako bezpečný ani ty nic nezměníš. Ale jo, jako vrchní šašek jsi zas pobavil.

  • Já na tom nic měnit ani neplánuju – to cos popsal je dokonale absurdní. Přidám do produktu inovaci, která nefunguje, ale nechám ji tam a doporučím zákaznikům, aby ji nepoužívali. To prostě nevymyslíš – nikdy by mě nenapadlo, že si tohle někdo vůbec dovolí. A místní jelito to schvaluje jakože ‚jooo, takhle je to v pořádku‘. Námět na frašku.

  • Tuhle „inovaci“ měl už Galaxy Nexus s ICS. Už v tu dobu Google při aktivaci varoval, že to není tak bezpečné jako gesto/PIN, později přidal nutnost „usmát se“, aby to neoblbla fotka. Takže fakt nic nového pod sluncem.

  • To bych chtěl, ksichtit se na telefon, abych ho odemkl. :D

  • Taky jsem to nikdy nepoužil, kromě jednoho pokusu si s tím hrát. Měl jsem gesto a pak čtečku.

  • Kódové zámky taky nejsou kdovíjak bezpečné a stejně je všichni nasazují. Okoukat kod od vás může kdokoliv v autobuse, hospodě apod, všude jsou kamery. Jinak ano, nabízí alternativy k nefunkčnímu produktu, však Apple to dělá stejně snad ne? (a ten ještě drze tvrdí, jak je FaceID bezpečné) Propadák jménem FaceID v dnešní době opět nefunguje, takže Apple přichází s berličkou a zjednodušuje uživatelům odemčení pomocí kodového zámku – kdyby jejich „inovace“ zase nefungovala. Tomu se říká kvalitní produkt. „To prostě nevymyslíš – nikdy by mě nenapadlo, že si tohle někdo vůbec dovolí. A místní jelito to schvaluje jakože ‚jooo, takhle je to v pořádku‘.
   Námět na frašku.“

   Že se musí některým uživatelům iOS produktů vysvětlovat věci stokrát, na to jsme si už zvykli. Ale že nepochopí ani varování výrobce, že v případě použití tohoto typu odemykání může být jednodušeji prolomeno, to je už fakt síla.

  • Menty, o tom, že jsi mistr demagog tady snad nikdo soudný nepochybuje. Ke tvé smůle, tvoje schopnost „najít analogii“ tím, že umocníš realitu na -1, moc nefunguje ani nesvědčí o tvé inteligenci nebo znalosti problematiky. FaceID funguje přesně tak jak má. Pokud máš obličej zakrytý rouškou, obličej nerozpozná a tak to má být. Jde především o bezpečnostní prvek, nikoliv o to, jak se co nejjednodušejí dostat do telefonu. Narozdíl od té parodie od Samsungu, kde je to přesně naopak. FaceID fungovalo i poprvé na stage během iPhone X keynote, ačkoliv amatérská a bulvární media šířily senzaci o selhání technologie. Opak byl pravdou, FaceID fungovalo „as designed“ a iPhone X velmi správně nepustil Federighiho dovnitř. To, že tím zpackali efekt prezentace je druhá věc.

  • To sice nemá, ale ani S20 nepatří mezi bůhví jaké krasavce, bohužel. A chtěl bych také vidět, jak se jinak popasovat s face ID, než že jej dát do výřezu. Bohužel, tak to je.

  • „Na druhou stranu je pravda, že položit otázku proč to tam vůbec dávali, když to není bezpečné zabezpečení, je na místě.“

   Protoze ta ctecka v displeji porad funguje dost pomalu/nespolehlive oproti tradicni ctecce. Takze tu Samsung ma bud bezpecne, ale pomale reseni, nebo rychle odemknuti i podle obrazku. Proste tak nejak klasika od Samsungu.

  • To si tam teda raději udělám gesto nebo pin

  • lukass71: Hele a všiml sis, že je řeč o odemykáním obličejem a nikoliv o čtečce otisků prstů? :DDD Asi ne, ten tvůj mindráček vůči všemu, co není Apple je až patologický, viz „Proste tak nejak klasika od Samsungu.“

  • Menty: Když si zde pročtu několik diskuzí, tak tvá patologická potřeba navážet se a urážet ostatní je také velice silná. Ani jeden jediný příspěvek k tématu, ale stále dokola stejné řeči. Zameť si nejdříve před vlastním prahem, protože jsi jedním z podivných individuí, které zde ničí většinu diskuzí.

  • Tomáš: Nesmíš bejt tak vztahovačnej. Že má někdo mindráček přece neni žádná urážka. Práh si zametu, rozhodně, jen si tu odložím tohle [odkaz] abychom nezapomněli, kdo tu koho uráží.

  • Menty: Já zde píši jako Tomáš, nikoliv jako Tomas a především tebou zmíněná osoba píše jiným stylem a navíc s chybami. Aneb jak se ihned do někoho navážet a nic nevědět.

   A o těch mindráčcích….. zameť si znovu před svým prahem.

  • Tomáš: A? To už je holt problém anonymních uživatelů, stejně tak můžu říct, žes měl slabší chvíli, tak se jen distancuješ. A neni žádná moje povinnost tu zkoumat a sledovat, kdo jak píše, v dnešní době do diskuzí hodně lidí přispívá z mobilu bez diakritiky, chyby se můžou stát. Jestli se za tebe někdo vydává nebo tak, to přece neni snad můj problém ne. Takže řikám, nebyl bych tak vztahovačnej, že má někdo mindráček, to neni žádná urážka. Začínám mít pocit, že tebe uráží snad uplně všechno hele :D

  • Menty: Neuráží, protože mě nemá co ani kdo urazit, ale bylo by dobré držet se tématu článku. Pokaždé, když na tvůj nick narazím, do někoho se navážíš, urážíš a viděl jsem zde i několik tvých doslova hysterických scén. Když ti to nějak psychicky pomáhá, směle do toho, můžeš ničit diskuze dále. Přeji hezký den.

  • Tomáš: Tak když tě to neuráží, tak proč tu píšeš o urážkách. Jinak to je prostě absurdní zas – vyčítáš mi offtopic, ale sám jsi do něj diskuzi zatáhl. Vyčítáš mi „mindráky“ z toho, kdo co napíše, ale očividně sám máš mindráky z toho, že si dovolím něco okomentovat (to už bude nějaká řada asi – Tomáš má mindrák z toho, co Menty napíše, který má mindrák z toho, že Lukáš má mindrák z toho, co není Apple) :D Co mi psychicky pomáhá je otázka, ale jestli tobě naopak psychicky pomáhá poučovat ostatní něčem, co ale sám děláš, tak v tom opravdu pokračovat nemusíš. Jinak díky, též přeji hezký den a pozitivní myšlenky, když už je tak ošklivé počasí.

  • Menty: Precti si puvodni komentar, na ktery jsem reagoval, nez tu budes zase reagovat na me. Uz me tu fakt nebavis, vecne jen se tu do me navazet a naprosty offtopic.

  • lukass71: Naprosto chápu, že tě nebaví, že tě někdo neustále upozorňuje na tvoje lži a zaujatost.

  • Lukasss71: čtečka v displeji funguje pomalu a nespolehlivě? Jdi se nějakou vyzkoušet..,..

 2. Ta čtečka v displayi je zbytečná. FaceID nemá konkurenci.

  • Orgasmus: Vůbec nevíš, o čem mluvíš. Kombinace čtečky otisků a FaceID je momentálně nejlepší a opodstatněná kombinace.

  • „Kombinace čtečky otisků a FaceID je momentálně nejlepší a opodstatněná kombinace“

   Nenapadá mě, proč by uživatel měl chtít odemykat telefon pohledem a k tomu ještě otiskem prstu. Pokud má telefon FaceID, nedává mi smysl tam ještě cpát otisk, jen kvuli možnosti, aby si „uživatel mohl vybrat“, co mu vyhovuje nejvíc.

  • niky79: Tady hodně uživatelů něco nenapadá….ani když vyjde článek [odkaz]

   A těch případů, kdy FaceID nejde použít je, může být více….zadávat kód je to poslední, co bych chtěl. Pokud se tomu dá pomoci integrováním čtečky do displeje, je to jenom dobře. Další případy třeba telefon ležící na stole. Sám jsem 3D Face unlock měl v kombinaci se čtečkou otisků a zkoušel jsem používat jen FaceID. Pokud Applisté tvrdí, že když má mobil FaceID, tak nemá smysl k tomu dát čtečku otisků, tak lžou sami sobě.

  • Tohle je docela otázka, jestli by výrobci měli být spíš praporečníci pokroku (tj stát si za svými inovacemi a nabízet jen tu dle nich nejlepší technologii) nebo dávat lidem spíš na výběr z více možností…

  • Však Apple u iPhonu 12 pro na ten výběr dá:-) Rozumný krok.

  • Jak nemá konkurenci? Face ID je pouze jiný druh biometrického zabezpečení.

 3. Místo dvou čoček tři čočky, místo čtečky jiná čtečka, o pár Hz lepší display, zelená barva se vyřadí, udělá se jiný rámeček …no panečku :D
  …nějak se ty kolečka technické revoluce zastavují

  • Tak čtečka otisků v displeji je jednoznačně +. Ty Hz se taky hodí, zvlášť pokud bude mít iPhone 12 Pro max 4400 mAh….těch 400 bude už nějaká solidní kompenzace, takže očekávám, že výdrž dle GSMareny bude cca plus mínus stejná, jako u modelů 11. Chválím taky za 3x ohniskovou vzdálenost u teleobjektivu 2x je slabota. 3x je už aspoň k něčemu. USB-C a Always ON zase asi nic….škoda….už jsem myslel, že letos vyzkouším Apple :-)

  • no něco je možná trochu plus, něco vyjde +/- na stejno, jen vzrušení při pohledu na nový model ve výloze už se nekoná :( je to jak když Ferrari zvýší výkon elektromotoru o 20kW a do výbavy přidá další kameru, je to OK ale nějak u toho neběhá mráz po zádech :)

  • Tak proč by taky mezigeneračně mělo, že?
   Velké rozdíly čekej po dvou až třech letech. Oproti původnímu Iphonu X je to docela skok.

  • „USB-C a Always ON zase asi nic….škoda….“
   I kdyz u AON je mi celkem fuk, tak musim souhlasit, s USB-C to opravdu skoda je, nejak mi porad nejde do hlavy, proc tu uz nekolik let mame iPad Pro, kde USB-C ocividne slo, ale tady ne-e. I kdyby to bylo jen do „Pro“ verze iPhonu… (jeste by to navic jednodusse pridalo nejakou hodnotu navic tomu telefonu oproti zakladni verzi)

  • Asi jde o spoustu příslušenství k telefonu, jinak si to nedokážu vysvětlit.

  • zipiik: Nemyslim si, ze Apple by nejak vadilo prijit o cast zisku z lightning-certified zarizeni. Vsak to by ani ten iPad Pro neosadili USB-C. Take si nemyslim, ze by se bali zariznout tato prislusenstvi uplne – viz prechod z 30pin na lightning.
   Obavam se, ze proste prejdou rovnou na ten bezportovy telefon, na coz se osobne fakt netesim :/

  • Peníze z MFi jsem úplně na mysli neměl, spíš existující příslušenství včetně např. řešení pro auta, která mnohdy nenapojují iPhone do běžného USB, ale do proprietárního konektoru. Asi to směřuje k bezkonektorovému iPhonu a Apple usoudil, že „na těch pár let“ se změna konektoru nevyplatí.

  • No ono ten konektor dávat úplně pryč v následujících cca 10ti letech….nevím no. Chápu, že někomu to vadit nemusí, protože jej nepoužívá a umím si samozřejmě představit dobu bez drátů, ale pár let to ještě potrvá, aby to tak moc nechybělo.

  • AON mám taky u zádele, ale AOD je užitečná featura….samozřejmě, že když nechceš, tak vypneš. Vsadím se, že bys měl zapnuto, mít to iPhone :-).

   Samozřejmě…pokud máš Ajvočky, tak je to trochu jiná.

  • „Samozřejmě…pokud máš Ajvočky, tak je to trochu jiná.“

   Praveze tim to pro me smysl ztraci. I bez AW bych jej sam ale nevyuzil, telefon se snazim davat stranou, co nejvice posledni dobou. Ale tak to uz je pak na kazdem.

   „Asi to směřuje k bezkonektorovému iPhonu a Apple usoudil, že „na těch pár let“ se změna konektoru nevyplatí.“

   No takhle, co jsem tak nejak prochazel temi ‚leaky‘, tak to vypada, ze by Apple nejdrive implementoval nejaky magneticky konektor na strane ci neco na ten zpusob nez aby cele zarizeni bylo delane na Qi. Zkratka neco jako AW momentalne. Ale uvidime, tak ci onak to osobne rozhodne nevitam.

  • Asi bych specifikace nechal až na představení. Každý rok se objevují „zaručené“ zprávy, že iPhone dostane USB-C, bude mít to nebo ono. Nemá cenu to tu nějak intenzivně rozebírat.

  • Martin Soll: Tak takhle „na debi*la“ tu jde takhle shrnout jakykoliv mezirocni upgrade telefonu. Divej; Misto dvou cocek tri cocky, mensi dira v displeji, o par Hz lepsi display, jack pryc (i kdyz se za to jeste vyrobce smal ostatnim) a tada mame tu Galaxy S20.

 4. Článek o Apple a všichni se již zase přesvědčují o svých pravdách a je zde největší koncentrace expertů všeho druhu na jednom místě. Svět je zase v pořádku. :DDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).