Domů » Bleskovky » Majitelé Galaxy S8 a S8+ se mohou těšit na Android 9.0. Samsung spustil beta program

Majitelé Galaxy S8 a S8+ se mohou těšit na Android 9.0. Samsung spustil beta program

Pouhý den po otevření veřejného beta testu nového Androidu 9.0 a prostředí One UI pro smartphone Samsung Galaxy Note 8 se dočkali i majitelé starších modelů Galaxy S8 a S8+ (recenze). Dostupnost aktualizace hlásí členové programu Samsung Members v Indii, následovat by měly další země.

Firmware s označením G950FXXU4ZSA5 (pro Galaxy S8) a G955FXXU4ZSA5 (pro Galaxy S8+) v sobě obsahuje jak nový Android 9.0, tak nové prostředí OneUI od Samsungu. Jak dlouho beta test potrvá, a kdy bude update vypuštěn mezi širokou veřejnost, je v tuto chvíli neznámé. Jako pravděpodobný se ale jeví měsíc březen.

Česká republika bohužel není v seznamu zemí zapojených do beta programu zahrnuta, nicméně neoficiální cestou bude možné testovací verze do telefonu dostat, stejně jako například u Galaxy Note 9, na kterém jsme beta verze Androidu 9.0 Pie testovali od začátku prosince. Pro tyto případy doporučujeme sledovat Xda-developers, kde se testovací firmware  brzy objeví ke stažení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Tak to je moc fajn.

  Odesláno z Samsung S7 EDGE

 2. No ono je otázka, co se přes ty úpravy Samsungu a OneUI dostane z Pie k uživateli…:D

  • To teba ako BFU fanatickeho obdivovatela Apple s bazarovym cinskym low-endom urcite netrapi :D

  • OS aktuální, vyladěnější, lépe zabezpečený a s novými funkcemi, gesty. Chápu, že tohle ti tvé TCL nedá ani v tom nejvíce vlhkém snu..

  • Tak ono hlavní devízou Pie je ergonomičtější ovládání, hlavně to přesunutí ovládacích prvků dolů. A OneUI to ještě kupodivu posouvá trochu dál a vylepšuje. Jediné co mě štve jsou ty zakulacené rámečky kolem všeho. To je prostě bolest Androidu a iOS. U Windows M nemá dlaždice rámeček, takže jediná mezera je mezi textem a okrajem obrazovky. U Androidu a iOS je mezera mezi textem a okrajem widgetu a pak ještě mezera mezi widgetem a okrajem obrazovky a s tím zakulacením rohů ala iOS to je opticky ještě horší.
   Každopádně je Pie a OneUI posun k lepšímu.

  • Nj, k čemu ti je, že aplikační výbava Androidu se takto pozměnila, když ji komplet Samsung přebíjí vlastními:)

  • K cemu je, kdyz se k Androidu 9 pro Samsung vyjadruje mistni sasek, ktery ma bazarovyho cinana s Kit Katem?

  • UNI, to mě taky fakt štve. Od Windows 6.1. jsem se nehrabal v SW mobilu, ale u Androidu jsem zase začal. Takže u své S9 jsem odinstaloval vše co se týká Bixby, aplikace Samsung, které nepoužívám, včetně Samsung cloudu a některé Google nesmysly.
   Co se mi u Samsungu líbí, nevšiml jsem si, že by to měl i někdo jiný, má průhledné widgety pro kalendář, email, úkoly, poslední akce, lidi apod. Stále jsem si nemohl zvyknout na mrtvé ikony, nebo widgety s bílím pozadím. Takže mám 4 základní obrazovky. Na úvodní mám průhledný widget kalendář, takže žádné okraje, žádná bílá barva pod., na další mám emaily, na další poslední akce a na jedné mám přehledy jako počasí, úkoly, hodiny, budík apod.
   Pro lepší rozložení používám Microsoft launcher, ale děsně mě štve, že v aplikaci outlook, nemají samostatně kalendář a emaily a že widgety jsou bílé. To prostě nepochopím.

  • Mám to podobně. Na domácí obrazovce průhledný widget (scrollovací) z Calengoo, další obrazovka s počasím (3 velké widgety-cyklista), apod. Co nepochopíš, widget z Klara a z Aladina je od stejného vývojáře (vydavatele) a jeden je průhledný, druhý ne….

  • LOL, a co máš ty za telefon smím se zeptat?

 3. No ještě by mohli konečně vydat Pie pro S9…..

 4. Ten Samsung je otřesný teprv testuje na s8 android 9.0 já na Huawei Mate 10 Pro mám android 9.0 už dávno přisel ubdate 18.12.

  • Popravdě, letos se Samsung výrazně zlepšil. Na aktuální vlajky vydal final Pie 24.12. Na předloňské vlajky má první betu. Je o skoro půl roku rychlejší než byl předloni a to se počítá. Já si zrovna včera nainstaloval betu na S8 a musím říct, že je to pěkné. Chyby tam zatím jsou, ale nic dramatického.

 5. Používám od včerejška, UI je nohem a mnohem intuitivnější a lépe se ovládá. Má to svoje mouchy, ale je to beta a tak chápu že to není dokonalé :-)

 6. Děkuji nechci ! Nelze nahrávat hovory což je pro mne pracovně klíčová funkce , a nehodlám si kupovat diktafon kvůli záznamu hovoru ! Zustanu u android 8

 7. Těšit se můžou, ale pokud mají českou distribuci tak nejdříve tak v červnu se super podporou Samsungu v čr

  • Pokud nejsou tupci a jsou zrucni, zadne omezeni ani v cr se pro ne nekona.

  • Proč by bylo potřeba čekat? Já už dva dny používám Pie Beta…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).