Domů » Bleskovky » Majitelé Galaxy S8 a S8+ se mohou těšit na Android 9.0. Samsung spustil beta program

Majitelé Galaxy S8 a S8+ se mohou těšit na Android 9.0. Samsung spustil beta program

Pouhý den po otevření veřejného beta testu nového Androidu 9.0 a prostředí One UI pro smartphone Samsung Galaxy Note 8 se dočkali i majitelé starších modelů Galaxy S8 a S8+ (recenze). Dostupnost aktualizace hlásí členové programu Samsung Members v Indii, následovat by měly další země.

Firmware s označením G950FXXU4ZSA5 (pro Galaxy S8) a G955FXXU4ZSA5 (pro Galaxy S8+) v sobě obsahuje jak nový Android 9.0, tak nové prostředí OneUI od Samsungu. Jak dlouho beta test potrvá, a kdy bude update vypuštěn mezi širokou veřejnost, je v tuto chvíli neznámé. Jako pravděpodobný se ale jeví měsíc březen.

Česká republika bohužel není v seznamu zemí zapojených do beta programu zahrnuta, nicméně neoficiální cestou bude možné testovací verze do telefonu dostat, stejně jako například u Galaxy Note 9, na kterém jsme beta verze Androidu 9.0 Pie testovali od začátku prosince. Pro tyto případy doporučujeme sledovat Xda-developers, kde se testovací firmware  brzy objeví ke stažení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments