Domů » Bleskovky » MacBookem si v budoucnu bezdrátově dobijeme iPhone, iPad i Apple Watch

MacBookem si v budoucnu bezdrátově dobijeme iPhone, iPad i Apple Watch

Apple si patentoval bezdrátové nabíjení svých zařízení z MacBooku. Konkrétně se jedná o situaci, kdy by MacBook mohl sloužit jako reverzní bezdrátová nabíječka (může tedy nabíjet oběma směry) pro váš iPhone, iPad nebo Apple Watch. Zároveň by podobným způsobem měla fungovat i veškerá další zařízení, abyste si iPadem mohli dobít iPhone nebo iPhonem dobít Apple Watch.

apple patent wireless charing 3

Apple by tímto způsobem rád vyřešil potřebu různých nabíječek pro různá zařízení, která je třeba většinou každodenně dobíjet. Přece jen představa, že vám MacBook připojený v síti nabije všechna další zařízení bez nutnosti připojování dalších nabíječek, není vůbec špatná.

apple patent wireless charing 2

Další pozitivní vlastnost, která z této funkce plyne, je možnost přesouvání energie z jednoho zařízení do druhého. Takže v případě, kdy se vám jedno ze zařízení vybije, ale máte u sebe například plně nabitý iPad, můžete energii přesunout tam, kde ji zrovna nejvíce potřebujete.

Problém, který bude muset Apple v případě implementace této funkce vyřešit, bude spočívat především v materiálech jednotlivých zařízení. Aktuálně jsou MacBooky i iPady z hliníku, s kterým bezdrátové nabíjení nefunguje, takže Apple bude muset změnit konstrukci svých zařízení.

apple patent wireless charging

I vzhledem k neúspěšnému projektu AirPower je potřeba brát tyto patenty s rezervou. Apple by do budoucna podobné funkce určitě rád uměl, technicky to ale nebude jednoduché a patrně si na ně ještě nějakou dobu budeme muset počkat. A o podobném patentu Applu jsme vás informovali už na konci července roku 2018, ale přetavení do reálného produktu jsme se zatím nedočkali.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.