MacBook Air ve dvou velikostech? Apple prý plánuje větší verzi

macbook air concept parker

Notebook MacBook Air čeká v letošním roce omlazení. Stávající generace s procesorem Apple M1 využívá tělo staršího modelu s procesorem od Intelu, avšak ta příští by měla být navržena zcela od základu na míru novým jablečným čipsetům. A pokud se vyplní nejnovější spekulace, mohli bychom se dočkat hned ve dvou velikostí.

Letos třináctka, příští rok patnáctka?

Očekává se, že v horizontu několika příštích měsíců by měl Apple představit zbrusu nový MacBook Air s lehčím, tenčím a barevnějším tělem. Chystané zařízení by také mělo po vzoru MacBooku Pro dostat displej s tenčími rámečky a výřezem pro selfie kamerku, díky čemuž by měla úhlopříčka zobrazovače narůst ze současných 13,3″ na větší rozměr (do 14″).

MacBook Air 3
Bude takto vypadat nový MacBook Air?

Podle obvykle přesného analytika Rosse Younga ale Apple nechystá pouze „malý“ MacBook Air, ale i větší variantu s displejem okolo 15″, která by však neměla dorazit v roce letošním jako ta menší, nýbrž až v příštím.

Ross Young také tvrdí, že povyroste i obrazovka základního iPadu, a to ze současných 10,2″. I v tomto případě bychom se měli dočkat v roce 2023.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku