Luxusní limuzína BMW i7 nabídne obří displeje i výrazné ledviny

P90458208 2022 BMW i7

Bavorská automobilka představila novou generaci své luxusní řady 7. Kromě klasické verze jsme se dočkali i očekávaného elektrického provedení s označením i7 xDrive 60, které slibuje dojezd téměř 500 km a prvním zájemcům bude dodáno ještě letos.

Nová i7 má být královnou elektrických limuzín. Nabídne 8K displej pro pasažéry vzadu i pohonnou sestavu dvou elektromotorů s kombinovaným výkonem 536 koní. Zrychlení z nuly na sto i u takového korábu proběhne za pouhé 4,5 sekundy.

Baterie má kapacitu 101,7 kWh, což je srovnatelné například s Mercedesem EQS nebo Teslou Model S (107,8 kWh a 100 kWh). Spotřeba elektrické energie se pohybuje mezi 19,7 až 18,9 kWh na 100 km.

Z hlediska designu jsme se opět dočkali masivních ledvin na přídi. Ačkoliv u elektromobilů dávno nejsou takové mřížky pro vstup vzduchu potřeba, BWM si tento prvek drží kvůli rozpoznatelnosti a jasné designové příslušnosti vozu k tradicím značky. K dispozici budou také křišťálové světlomety značky Swarovski.

V interiéru se leskne krystalická palubní deska i volič rychlostí převodovky. Exkluzivní je také 31″ displej s 8K rozlišením a poměrem stran 32:9, který z limuzíny vytvoří docela slušné kino. Ve výbavě nechybí ani panoramatická střecha Sky Lounge s LED prvky.

A Detailed Look at the First-Ever BMW i7 | BMW USA

Na místě řidiče si všimnete především zakřiveného displeje, který spojuje 12,3″ panel virtuálního kokpitu s 14,9″ panelem infotainmentu.

Cena nového BMW i7 bude startovat na 120 295 dolarech, což představuje zhruba 3 285 000 Kč s DPH. Od německého výrobce v nejbližší době očekáváme také elektrickou variantu řady 5 nebo SUV X1, které jsme testovali v hybridní verzi. Na začátku letošního roku započala též produkce modelu iX3 a později letos se dočkáme i BMW i4 nebo SUV iX.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku