Domů » Bleskovky » Na Lumii 1520 se podařilo rozjet Windows 10 pro ARM

Na Lumii 1520 se podařilo rozjet Windows 10 pro ARM

V minulém týdnu vyšla slíbená aplikace Windows Phone Internals 2.3, která umožňuje odemknout libovolný smartphone Nokia / Microsoft Lumia a nainstalovat na něj libovolnou ROM, teoreticky i postavenou na systému Android. Komunita se tak pustila do práce a jako první přišla s ještě ambicióznějším řešením.

Windows Phone Internals 2.3 Release

Gustave M. z webu insidewindows.net nejprve na Lumii 1520 zprovoznil Windows RT, to samé se poté povedlo vývojáři Blaze na Lumii 950.

Bohužel Windows RT je stejně mrtvý systém jako mobilní Windows, a tak se Gustave M. odhodlal k vybavit svoji Lumii 1520 aktuálnějším systémem – plnohodnotnými Windows 10 pro počítače ARM.

Úspěch se dostavil se sestavením 17061, zatím však pouze částečný – nefunguje například dotyková obrazovka. Ovšem cílem projektu rozhodně není udělat z Windows 10 pro ARM na Lumii 1520 zcela funkční a použitelný systém, ale spíše jen dokázat, že „to jde“. Na druhou stranu, pokud letos Microsoft ukáže upravená Windows 10 pro mobilní zařízení, může se objevit ROM, která některým starším Lumiím může prodloužit funkční období. Koneckonců aplikaci Windows Phone Internals 2.3 si za pár dní stáhlo více než 10 tisíc uživatelů, což dokazuje, že zájem o Lumie ještě zdaleka neopadl. Pokud se chcete účastnit podobných pokusů, můžete si Windows Phone Internals stáhnout z těchto stránek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments