Microsoft Lumia 950: Prohlédněte si fotografie prototypu chystaného vlajkového modelu (aktualizováno)

Aktualizováno 4. srpna, 20:55

Na internetu se objevila nová fotografie, která odhaluje chystanou Lumii 950 (možná se jedná o větší model 950 XL) v celé její kráse. Díky odstranění krytu, který slouží k uchránění designu prototypu, můžeme vidět zaoblené rohy zařízení i sympaticky tenké postranní rámečky. Čelní kamerka, která má mimo jiné sloužit k přihlašování uživatele, najde své místo v pravém horním rohu. 

 

Fotografie také odhaluje, že systém Windows 10 Mobile nabídne možnost vměstnat na domovskou obrazovku až 8 sloupců dlaždic nejmenší velikosti. A co víc, dlaždice na domovské obrazovce odhalují, že nová vlajková Lumia přijde i s podporou dual SIM.

Původní článek

Nedávno jsme vám přinesli spoustu nových poznatků o chystaných Lumiích 950 a 950 XL, které byly doplněné o rendery založené na oficiálních informacích z dokumentace Microsoftu a na výpovědi člověka, který chystané Lumie viděl osobně. Dnes se můžeme poprvé podívat na živé snímky tohoto telefonu, ačkoliv pouze ve fázi prototypu schovaného v krytu. I tak však následující fotografie, pocházející z čínského serveru wpxap.com, odhalují některé nové skutečnosti.

   

Na zadní straně zařízení se nachází rozměrný vystouplý kruhový útvar, v němž je schován fotoaparát a blesk tvořený třemi diodami. Podle informací z čínského serveru mají dvě z nich žlutou barvu a třetí je bílá. Snímek z prostředí telefonu odhaluje, že fotoaparát bude schopný natáčet Full HD video až při 90 snímcích za vteřinu, případně HD video při 120 snímcích. Na zadní straně se také bude nacházet výdech hlasitého reproduktoru.

   

Potvrzuje se také netradiční uspořádání hardwarových tlačítek, klávesa pro zamknutí telefonu se vměstnala mezi tlačítka pro změnu hlasitosti. Pohled na čelní stranu odhaluje absenci kapacitních tlačítek, veškeré ovládací prvky budou součástí displeje, což bylo dosud u vlajkových Lumií nemyslitelné.

  

Na spodní straně se bude nacházet nový oboustranný konektor USB-C, díky kterému bude možné na telefonu využívat funkce Continuum. Snímky také odhalují, že Microsoft své prototypy označuje značkami microsoft_mobile a proto.microsoft.com, tudíž fotografie nástupce Lumie 830 z minulého týdne se značkami Nokia jsou již staršího data.

  

Lumia 950 má dostat 5,2″ AMOLED displej s Quad HD rozlišením (1 440 × 2 560 pixel), telefon má pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 808 za podpory 3 GB operační paměti. 

  

Podle serveru NokiaPowerUser nové Lumie nakonec neponesou označení 950/950 XL, ale 940/940 XL, podle našich starších informací se o jejich názvech má rozhodnout až v září. Letos by údajně neměly přijít pouze tyto dva vlajkové modely, ale na konci roku se k nim má přidat spekulovaná Lumia 850 (840). 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku