Cena:

Lumia 900 má v USA problémy se ztrátou datového připojení

Nokia Lumia 900 se v USA začala prodávat 8. března a finský gigant tuto akci pojal poměrně velkolepě (video). Netrvalo dlouho a diskuzní fóra se začala plnit dotazy naštvaných uživatelů, kteří reportovali problémy se ztrátou datových přenosů u AT&T. Problém ale neleží na bedrech operátora ani chybném hardware; za samovolnou ztrátu internetového připojení může softwarová chyba (zřejmě Radio ROM) a Nokia již slíbila, že v průběhu příštího týdne uvolní update, který tento problém odstraní. Poškozené zákazníky navíc operátor odškodní částkou 100 USD, kterou připíše na jejich účet.

 

Je důležité poznamenat, že se problém netýká všech Lumií 900. Některým uživatelům pomohlo vyjmout microSIM kartu, vypnout telefon, restartovat telefon bez vložené microSIM, znovu vypnout telefon, vložit microSIM a následně Lumii zapnout. Alespoň tak radí na serveru Neowin. V České republice se Lumia 900 začne prodávat během několika týdnů; chyby se ztrátou datových přenosů se obávat nemusíme.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.