Lumia 820 a Lumia 920: Známe ceny a datum uvedení na český trh

Oba nové modely Nokia Lumia (820 a 920) se podle původních plánů měly na českém trhu začít prodávat v průběhu prosince. Tento termín však Nokia promeškala a až dnes přišla s upřesněním, jak to s dostupností na našem trhu bude, a zprávy to opravdu nejsou nijak pozitivní.

Nokia Lumia 920 se v České republice začne prodávat až v polovině února za doporučenou koncovou cenu 16 990 Kč. Cenovka je nastavena hodně vysoko a máme pocit, že se v tomhle případě bude opakovat podobné fiasko jako v případě loňského modelu Lumia 900, o který kvůli pozdnímu uvedení do prodeje nebyl téměř žádný zájem a telefony se pak doprodávaly pod cenou. Ale uvidíme, Lumia 920 je po hardwarové i funkční stránce skvěle vybavený telefon, Nokia ale bohužel opět naprosto nezvládla včasné uvedení na trh. Telefon u nás bude dostupný ve žluté, červené, šedivé, bílé a černé barvě.

Nokia Lumia 920 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 820 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

O něco lépe je na tom Lumia 820, která se u nás začne prodávat v průběhu tohoto měsíce (možná už příští týden) za doporučenou koncovou cenu 12 990 Kč. Částka je to opět značne přemrštěná a tipujeme, že většina uživatelů raději sáhne po cenově dostupnějším modelu HTC 8S, který je u operátorů možné sehnat okolo 6 500 Kč bez úvazku. Lumia 820 bude také k dispozici v několika barevných variantách – červené, žluté, šedivé, azurové, růžové a černé. Je pravěpodobné, že během dalších týdnů budou ceny obou Lumií klesat, ale startovací ceny vzhledem k datu uvedení na trh nejsou zvolený příliš šťastně.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku