Domů » Bleskovky » LiveMap: Helma s Androidem pro motorkáře s GPS a HUD displejem

LiveMap: Helma s Androidem pro motorkáře s GPS a HUD displejem

Ruská společnost LiveMap se rozhodla pro vývoj velice zajímavého produktu, který má vzbudit zájem všech milovníků jednostopých vozidel. Jejich záměrem je na trh přinést motocyklovou přilbu, která bude disponovat integrovaným HUD displejem. Jízda na motocyklu skýtá řadu skvělých výhod, ale také i rizik. Současní motorkáři si na řidítka svých strojů upevňují navigační zařízení, nicméně k jejich pohodlnému a především bezpečnému ovládání je třeba vždy zastavit, což v praxi moc nefunguje. To dalo ruským inženýrům podnět k vývoji helmy, která bude disponovat vlastní GPS navigací.

   

Data a další informace se budou promítat skrze HUD displej přímo do hledí motocyklisty, který tak nebude muset odvádět svou pozornost od jízdy na vozovce. V další výbavě nebude chybět Bluetooth headset, 13Mpx snímač, kompas, gyroskop, světelný seznor a dva akumulátory s kapacitou 3000 mAh. Samotné ovládání náležitě upraveného systému Android bude probíhat skrze hlasové příkazy. Celý projekt vypadá více než zajímavě, nicméně o jeho úspěchu rozhodne výše finančních prostředků. Pokud se chcete stát prvními majiteli této futuristcké přilby, můžete vývojářům přispět částkou 1500 USD (zhruba 28800 CZK) skrze stránky Indiegogo, kde naleznete i další informace.

LiveMap: Motorbike helmet with GPS navigation. Bike HUD

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. kubla111 (neregistrovaný)

  Tak tomuto projektu moc a moc držím palce …

 2. To ovšem vypadá moooc dobře, jen záleží pak na celkovém provedení helmy a samo na ceně :-)

 3. mgp (neregistrovaný)

  Pro informaci :-) : motorka není dvoustopé vozidlo a spec. motocyklové navigace se ovládají normálně za jízdy.

 4. Richard Streit

  Děkuji za upozornění a velice se omlouvám (opraveno). :-)

 5. W8 (neregistrovaný)

  no ty kosko ,android pre motorku ???

  nestačí ,že blbcov s guugle glass budu sundávať električky a autá na prechodoch

  ešte pomožeme aj motorkárom rýchlejšie do hrobu

 6. Tohle je fakt super nápad! Nebude to odvádět pozornost od řízení a navigaci budu mít pořád před očima což mi chybí i v autě :) Ještě tu motorku a jdem na to! :-) Držím klukům palce!

  • Asi by se ani nedalo spočítat, v kolika filmech (ať už hraných nebo animovaných) tento princip figuroval, za nápad bych je asi až tak moc nechválil:-)

  • Nehledě na hry.

 7. Tak to jsem zvědavý, jak dlouho bude trvat, než toto dostane „zelenou“ od příslušných orgánů, co mají co promlouvat do bezpečnosti provozu. Řekl bych, že řešit cenu je VELMI předčasné:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).