Myšlenka udělat z výkonného smartphonu „plnohodnotný“ počítač není nikterak revoluční, nejdál ji v praktickém využití dotáhl zatím asi Samsung se svou dokovací stanicí DeX. Ta umožňuje připojit vlajkové lodi společnosti ke klávesnici, myši a monitoru a následně využívat modifikované prostředí Androidu. Do budoucna se chystá dokonce možnost instalace plnohodnotných desktopových distribucí Linuxu.
Trochu jinak k využití svých (resp. aktuálně svého) smartphonu přistupuje Razer, který na CESu představil Project Linda. Jedná se o jakousi schránku notebooku připomínající vzhledově Razer Blade Stealth. Prototyp je vybaven 13″ LCD s rozlišením 2 560 × 1 440 px a obnovovací frekvencí 120 Hz, podsvícenou klávesnicí, USB–C portem, klasickým USB portem, audio jackem, 200GB úložištěm a baterií s kapacitou 53,6 Wh.
Telefon se umisťuje na místo touchpadu, jehož náhradu také v tomto režimu představuje. V prohlubni je připojen k USB–C portu, který kromě nabíjení a přenosu dat slouží také jako jednoduchý mechanický zámek proti vyklouznutí. V těle „notebooku“ je i výklenek umožňující přístup ke čtečce otisků prstů, která je umístěna u Razer Phonu na boku, což je poněkud nepraktické při použití v tomto režimu.
Celý projekt je zatím ve fázi prototypu a o jeho budoucnosti není doposud zcela rozhodnuto. Do případné ostré varianty by společnost ráda zapracovala také HDMI port pro připojení externího monitoru a dispej „notebooku“ by ráda učinila dotykovým. Uvažuje se také o tom, že pokud by byla k Lindě připojena myš, touchpad v podobě telefonu by změnil svou funkci a stal se sekundárním informačním displejem.
Největší problém ale je podpora her v tomto režimu, které by musely patrně adoptovat speciální API Razeru pro běh v desktopovém prostředí. Hry jsou totiž pro uživatele Razer Phonu na prvním místě, ovšem společnost zřejmě aktuálně nemá dostatečně velkou Android divizi pro prosazení tohoto API do většiny her.