Japonci to vyhráli: Na tamní trh míří kompaktnější a voděodolná verze LG V20

Za poslední roky jsme si již zvykli na to, že japonští uživatelé mají na výběr z podstatně atraktivnější nabídky smartphonů než zbytek světa. Tento nepříliš kladně vnímaný fakt potvrzuje nedávno představený LG V34 isai Beat. Za netradičním názvem se ukrývá derivát modelu LG V20, který v globálním pojetí plní úlohu nejlépe vybaveného smartphonu jihokorejské značky. Novinka od LG se chlubí 5,2″ displejem s rozlišením 1440 x 2560 pixelů, který doplňuje notifikační panel (160 x 1040 px). Výsadní místo na základní desce zaujímá čipset Snapdrahon 820 a 4GB operační paměť typu LPDDR4.

 

Interní úložiště je schopné pojmout maximálně 32 GB dat, nechybí však možnost dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty. Přes kompaktnější rozměry se inženýrům podařilo do těla smartphonu vměstnat akumulátor s kapacitou 3000 mAh. Umělecké choutky lze ukájet prostřednictvím duálního fotoaparátu, který zvládá pořizovat 16Mpx snímky. Nejzajímavější novinkou je ovšem voděodolná konstrukce splňující standardy IP67. Zbytek výbavy věrně kopíruje parametry většího sourozence.

LG V20 odhalen: Duální displej, skvělá výbava i znamenitý zvuk

LG V34 se jako první objeví v nabídce japonského operátor Au. Zřejmě proto nikoho nepřekvapí podpora WiMax 2+ konektivity a televizního vysílání ISDB-T. Evropské zájemce naopak potěší, že smartphone lze provozovat v tradičních pásmech VoLTE a LTE. Novinka bude dostupná ve dvou barevných variantách – titanově šedá a zlatá. Informace o ceně a eventuálním rozšířením do dalších regionů zatím nikdo neprozradil.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku