Domů » Bleskovky » LG Prada K2 se představuje: HD displej, NFC a dvoujádro

LG Prada K2 se představuje: HD displej, NFC a dvoujádro

Společnost LG zřejmě chystá uvést další smartphone z modelové řady Prada. Bude se jednat již o třetí zařízení výrobce, které ponese přídomek této luxusní  značky, známé především z odvětví oděvního průmyslu. Tento velmi tenký smartphone nese kódové označení P940, nicméně k zákazníkům by měl dorazit pod názvem LG Prada K2. Jako operační systém bude s nejvyšší pravděpodobností použit Android ve verzi 2.3 Gingerbread. Zákulisní informace hovoří o přítomnosti NOVA displeje s úhlopříčkou 4,3″ a rozlišením 1280 x 720 pixelů. Srdcem smartphonu se zřejmě stane dvoujádrový procesor z dílen Qualcommu, jehož taktovací frekvence bude činit 1,5 GHz. Pro pořizování fotografií a videa bude sloužit 8Mpx fotoaparát doplněný o přisvětlovací LED diodu. Dalším překvapením má být přítomnost NFC čipu. Z přiloženého snímku je patrné, že se bude jednat o velmi tenké a elegantní zařízení, jehož tloušťka má činit příjemných 8,8 mm. Zdá se, že korejský výrobce hodlá oprášit modelovou řadu Prada, se kterou v minulosti sklidil velký úspěch. Ostatně podobnou strategii zvolila i Motorola, která před nedávnem opět vzkřísila svůj legendární Razr.

-

Zdroj: Androidcommunity

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. majkis (neregistrovaný)

  pokud to foto odpovídá tak světe div se ale asiati už nekopčej iphone ale design nokia n9 :D za chvíli tak budou vypaddat telefony i od ťam´tungu :D

 2. Pane jo, návrhář se tedy plácl přes svou mozkovnu. Černý obdélník, jaká to inovace:-)

  Spíše mě ale udivuje, že ještě někomu stojí za to ohlašovat hi-end s 2.x….

  • Byl by si radši, kdyby to byl černej kruh? Ano, není to nic extra, ale lepší než cihli alá HTC…

 3. Může mi někdo prozradit, k čemu mi bude v ČR smartphone s NFC čipem? Díky.

  • rulda (neregistrovaný)

   na kupovani? ja treba NFC vyzaduji…u nas v obchode uz to mame….

  • rulda (neregistrovaný): A kde prosím vás je ten Váš obchod? A kterýže? A jak to s tím NFC funguje?

 4. Třeba pro příslušenství od Nokie nebo pro komunikaci s jiným zařízením (ideálně pad pro synchronizaci vybraných dat-no, to jsme trochu utekli do říše fantazie). Nicméně Nokiácké headsety by mohla být dnešní realita.

 5. neviem čo sa tu ľudia vzrušujú nad dizajnom…LG dizajn Prady predstavilo ešte v roku 2006 a dostalo za to nejaku cenu (následne sa sudilo s Applom, keď vidal prvý iPhone a aj v Holandsku sudca odmietol žalobu Applu a prisudil ten dizajn Prade) takže ju menič asi nebude

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).