LG Optimus 4X HD míří do Evropy, dočkáme se v létě

Na letošním Mobile World Congressu LG představilo výkonný smartphone Optimus 4X HD se čtyřjádrovou Tegrou 3 (1,5 GHz), který byl však určený pouze pro korejský trh. Dnes však korejský výrobce přišel s nečekaným oznámením, a sice že se téhle novinky dočkáme i v Evropě. Přesný termín zatím nebyl stanoven a stejné je to u ceny, ale pokud budeme vycházet z dostupnosti v Koreji, kde je uvedení na trh naplánováno na červen, mohli bychom se v podobném termínu dočkat i v České republice. Detaily aktuálně zjišťujeme u české pobočky LG.

 

Zobrazovací schopnosti má na starosti prostorný IPS displej s úhlopříčkou 4,7 palce HD rozlišením (720 x 1280 pixelů). Záda telefonu okupuje čočka 8Mpx fotoaparátu s LED diodou, který doplňuje přední 1,3Mpx kamerka pro videohovory. Uživatelská data je možné ukládat do interní paměti s kapacitou 16 GB. Do 8,9 mm tenkého těla se výrobci podařilo vměstnat akumulátor s kapacitou 2 150 mAh a při výběru operačního systému padla volba na Android 4.0 obohacený o uživatelskou nádstavbu výrobce.

LG Optimus 4X HD: První dojmy - videopohled (MWC 2012)

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku