Domů » Bleskovky » LG odhalilo 5,5″ QHD displej, který bude v letošním vlajkovém modelu G3

LG odhalilo 5,5″ QHD displej, který bude v letošním vlajkovém modelu G3

LG poslední dobou pravidelně odhaluje informace o plánovaných vlajkových modelech ještě před jejich oficiálním představením, což není příliš častý jev. Konkurence si většinou nechává všechny klíčové vlastnosti na tiskovou konferenci. Korejská společnost již dříve potvrdila, že vlajková loď G3 bude mít QHD displej, což znamená rozlišení 1440 x 2560 pixelů.

 

Zobrazovací panel byl v těchto dnech certifikován v laboratořích mezinárodní organizace pro testování a certifikaci NEMKO v Norsku, takže vám můžeme přinést jeho finální specifikaci. Bude mít úhlopříčku 5,5 palce a hustotu pixelů 538 ppi, k výrobě bude použita technologie AH-IPS. Zajímavé jsou i rozměry nové obrazovky, tloušťka dosahuje pouhé 1,2 mm a šířka okrajů je 1,15 mm, což je o 0,05 mm méně, než má displej LG G2. Obrazovka se brzy dočká masové výroby a poprvé bychom ji měli vidět právě v letošním vlajkovém modelu LG G3, který bude představen 27. května a již jsme si ho mohli prohlédnout na řadě fotografií.

David Podzimek

4 komentářů

  1. Martin (neregistrovaný)

    Dobry den zajimalo by me proc uvadite qhd rozliseni kdyz to ma mit 940×560 pixelu?

  2. PDD (neregistrovaný)

    tak tohle bude raketa!:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).