TOPlist

LG na MWC představilo Optimus 3D; podívali jsme se také na Optimus Pad a Optimus Black (video)

Společnost LG dnes na Mobile World Congressu oficiálně představila chytrý telefon Optimus 3D, který se může pyšnit 3D displejem, na kterém lze prostorový obraz sledovat bez nutnosti používání speciálních brýlí. Prohlédli jsme si také LG Optimus Black a natočili tablet LG Optimus Tab, který zvládne nahrávat 3D video.

 Právě v těchto chvílích probíhá tisková konference LG, na které je hlavním lákadlem Optimus 3D. Jde o chytrý telefon s Androidem 2.3, kterému dělá společnost dvoujádrový procesor NVidia Tegra 2. Kompletní hardwarové parametry doplníme do článku později, zatím je ještě nemáme k dispozici. O zobrazování se stará kapacitní WVGA displej s úhlopříčkou 4,3“. Při normálním používání funguje jako klasický displej a obraz vidíte ve 2D; ono by také bylo celkem otravné používat prostředí Androidu ve 3D, nehledě na to, že pro prostorové zobrazení není Android optimalizovaný. Pomocí speciálního tlačítka na pravém boku přístroje se však spouští speciální 3D rozhraní. V tu chvílí se aktivuje druhá zobrazovací vrstva (ta standardní zobrazuje obraz pro pravé oko) a druhá pro levé, čímž je docíleno 3D efektu, který je velmi věrohodný. Samotná 3D aplikace nabízí přístup k několika 3D hrám, 3G galerii fotografií (ta je moc pěkně zpracovaná), 3D přehrávači videa a online přehrávači 3D klipů z YouTube.

 - - -
Tablet LG Optimus Pad s Androidem 3.0

- -
Optimus Pad si nebere servítky s iPadem ani Galaxy Tabem

Velkou pozornost na sebe poutá tablet LG Optimus Pad s Androidem 3.0. Prostředí nové verze systému je neskutečně svižné a snadno se v něm orientuje. Přední strana je osazena WXGA displejem (1280 × 768 px) s úhlopříčkou 8,9“. Hnacím motorem se i v tomto případě stal dvoujádrový procesor NVidia Tegra 2 (Cortex A9, 1 GHz) a výkon je skutečně výborný. Telefon zvládání nahrávat klasické video ve fullHD kvalitě a 3D video (720p). Na zadní straně z tohoto důvodu nalezneme dvojici 5MPx fotoaparátů a přisvětlovací diodu, na přední straně je pak 2MPx kamerka pro videohovory. Na stánku LG se Optimus Pad nenápadně naváží do Galaxy Tabu a iPadu, které jsou podle LG plýtvají místem a nedají se pohodlně držet v jedné ruce. V případě iPadu bych souhlasil, jeho hmotnost opravdu není zanedbatelná (byť jsem sám jeho spokojeným uživatelem), ale Galaxy Tab se v rukou drží dobře; přesto ve prospěch LG hrají poměrně malé rozměry (243 × 149,4 × 12,8 mm). Cena by se měla pohybovat okolo 1 000 EUR, což je zhruba 24 000 Kč a mám pocit, že to bude jedna z největších překážek jinak zdařilého zařízení.

K vidění zde je i LG Optimus 2X, kterému jsme se už dříve věnovali v našem preview. Přejděme tedy rovnou k modelu Optimus Black, který nabízí čtyřpalcový WVGA displej, podporu 3G i GSM, Wi-Fi, Bluetooth, GPS či 3D gyroskop. Optimus Black je vybavený NOVA displejem, který má prý nabídnout lepší kvalitu než displej iPhonu. Díky výraznému jasu by měl být rovněž lépe čitelný na přímém slunečním světle, což jsme ale v praxi nemohli ověřit. Z trojice Optimus 2X, Optimus 3D a Optimus Black je třetí jmenovaný tím „nejslabším“ telefonem, ale ani tak se za své parametry vůbec nemusí stydět.  Lákat bude i na tloušťku 9,2 milimetrů či hmotnost 109 gramů včetně baterie.

- - -
LG Optimus Black a LG Optimus 2X

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku