Domů » Bleskovky » LG, HTC, a možná i Huawei své nové vlajkové modely na MWC nepřivezou

LG, HTC, a možná i Huawei své nové vlajkové modely na MWC nepřivezou

Letošní MWC bude zřejmě na nové vlajkové smartphony chudší. Společnost LG údajně vývoj svého nového top modelu zastavila a rozhodla se jej navrhovat zcela od nuly, což znamená, že za měsíc rozhodně představen nebude. A možná nedorazí ani nové vlajkové telefony od HTC a Huawei.

Společnost Huawei loni na MWC představila model P10, jeho nástupce však zřejmě přijde později. Podle zdrojů serveru GSMArena čínská firma ladí nový revoluční fotoaparát se třemi čočkami a také zajišťuje stabilní dodávky čipsetů. Z těchto důvodů má být smartphone Huawei P11 (nebo P20) představen až v později na samostatné konferenci, přičemž na MWC by jeho výrobce měl demonstrovat své počítače 2 v 1.

S novou vlajkovou lodí se na MWC nechystá ani HTC, které podle zdrojů serveru Android Headlines rovněž připraví pro chystaný model U12 samostatnou tiskovou konferenci. Od telefonu se očekává inovovaný design s tenčími rámečky kolem displeje, čipset Qualcomm Snapdragon 845 a funkce Edge Sense pro ovládání telefonu mačkáním boků.

Přestože se od výše uvedených firem zřejmě nových vlajkových modelů nedočkáme, neznamená to, že v Barceloně bude nuda. Hlavní hvězdou bude Samsung s modely Galaxy S9 a S9+, kterým by se mohly stát konkurencí nové smartphony od Sony. Překvapit ale také může HMD s novými smartphony Nokia (podle produktového manažera Juho Sarvikase nás čeká něco úžasného) a zapomenout nesmíme ani na Xiaomi, které by mohlo světu ukázat model Mi 7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).