Domů » Bleskovky » LG G6 na nové fotografii: kvůli voděodolnosti si nevyměníte baterii

LG G6 na nové fotografii: kvůli voděodolnosti si nevyměníte baterii

Modulární smartphone LG G5 díru do světa neudělal a proto se korejská společnost rozhodla letos příliš neexperimentovat a u své příští vlajkové lodě raději vsadit na jistotu. LG G6 nedostane ani sekundární displej, ani odnímatelnou bradu, za to však dostane voděodolnost, kterou uživatelé více ocení. Zadarmo to ale nebude.

g6-2

Kvůli voděodolnosti totiž G6 přijde o uživatelsky vyměnitelnou baterii. Ta přitom byla jeden z mála prvků, kterým se LG oproti trendům nastoleným konkurencí odlišovalo. Tento krok je vcelku pochopitelný, vyměnitelný akumulátor by znamenal komplikovanější konstrukci s utěsněním proti vniknutí vody.

Tip: Předběžné hardwarové parametry včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Podle zpráv z posledních dnů nedostane LG G6 aktuálně nejsilnější vlajkový čipset Snapdragon 835, ale loňský Snapdragon 821. Dá se tedy očekávat, že korejská novinka nebude s konkurencí bojovat výkonem, ale cenou a netradičním širokoúhlým displejem s poměrem stran 2:1.

LG G6 na prvním detailním renderu: kovové tělo a tenké rámečky, ale bez Snapdragonu 835

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Vypadá to, že Samsung bude mít po dlouhé době solidního konkurenta.

  2. V druhém odstavci píšete LG G5 místo G6.

    Jinak docela mě to přimomína S7ku. jen kopírují…

  3. Cenu tipujem na 649 eur.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).