Domů » Bleskovky » LG G6 dostává novou aktualizaci. Výrazně vylepšuje fotoaparát a HDR režim

LG G6 dostává novou aktualizaci. Výrazně vylepšuje fotoaparát a HDR režim

V redakci aktuálně testujeme smartphone LG G6 a už brzy vám naservírujeme jeho recenzi. V minulém týdnu jsme vydali článek, ve kterém jsme se zaměřili na to, jak „gé-šestka“ s duálním fotoaparátem fotí. Kvalita snímků je skvělá, vytýkali jsme ale příliš agresivní postprocessing, který aktuálně způsobuje, že jsou barvy zbytečně saturované a neodpovídají realitě.

To se má ale brzy změnit. Podle našich informací LG v nejbližší době vydá důležitou aktualizaci, která přinese řadu změn právě do aplikace pro fotografování. Vylepšen by měl být nejen algoritmus pro zpracování snímků v automatickém a HDR režimu, ale dočkáme se i několika novinek.

lg_g6_update

Aktualizováno 13. května: LG již v Evropě uvolnilo druhou aktualizaci pro model G6 a update je dostupný i pro modely prodávané na českém trhu. Aktualizace nese označení V10f a konečně řeší problém s HDR režimem u fotoaparátu.

LG G6 fotoaparát

Jednou z nich bude nahrazení tlačítka spouště softwarovým joystickem, který bude sloužit pro zoomování a plynulé přepínání mezi oběma fotoaparáty. Další novinkou bude GIF editor, který vytvoří z videa nebo série fotek animovaný gif.

Aplikace pro focení na LG G6 se brzy dočká nových funkcí
Aplikace pro focení na LG G6 se brzy dočká nových funkcí

Další změnou, která už nesouvisí s fotoaparátem, bude plovoucí tlačítko. Google totiž u nativních systémových aplikací dovoluje odstranit nativní systémová tlačítka. Toho využili vývojáři v LG a vytvořili speciální plovoucí šipku pro ovládání.

Tip: Kompletní parametry LG G6 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů. LG G6 se aktuálně prodává za 20 490 Kč, z neoficiální distribuce jej můžete sehnat o několik tisícovek levněji.

Update by měl na LG G6 z oficiální české distribuce dorazit v průběhu tohoto nebo na začátku příštího týdne.

Jiří Hrma

7 komentářů

  1. Oficiální česká distribuce je myšlen Vodafone?

  2. To je zajimave, takze sw vypelsuje vzdy jen po SW misto toho aby bylo pouzito poradne HW :-D

    • Většina výrobců telefonů nemá problém s HW (foťáky), čip od Sony je prostě čip od Sony, alespoň „nepřekážející“ optiku dnes seká kde kdo jak cvičky. Ale zpracování dat z čipu je to, kde leží know-how a jádro potíží (viz např. zcela smutně Sony, ale tam se není co divit, inženýři, co za něco stojí jsou prostě radši v důležitějším oddělení než „podřadné“ mobily/tablety).

    • Tak záleží jak to všechno funguje. Zrovna foťák je zařízení, kde nezáleží jen na HW, ale i na SW. HW dodá jen surová data – proto existuje formát RAW. Jenže když takový RAW vyvoláte, tak dostanete fotku, která ukáže slabiny onoho HW – vysoký šum, neostrost, špatné vyvážení bílé, odlišné barvy a tak dále. Takovou fotku nikdo nechce. Proto musí nastoupit SW, který provede různé úpravy, opravy – postprocessing. A u mobilu je postprocessing podstatě důležitou součásti, když z HW nikdy nemůžete dostat slušný výsledek.

  3. Hlavne mali pouzit selfie kameru z G5. Tato je ako z pred 5 rokov. 5mpx, na hanbu. O repraku ani nehovorim. Velke sklamanie….

    • No a k čemu selfie, stejně je to kravina tak naco se hnát za MPx, mysel sem si že už lidi pochopili že MPx nejsou potřeba aby měli víc jak 12 MPx. Jinak S7 má též 5MPx a je to loňšǩý vl. model.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).