Cena:

LG G6 dostává novou aktualizaci. Výrazně vylepšuje fotoaparát a HDR režim

LG G6 fotoaparát

V redakci aktuálně testujeme smartphone LG G6 a už brzy vám naservírujeme jeho recenzi. V minulém týdnu jsme vydali článek, ve kterém jsme se zaměřili na to, jak „gé-šestka“ s duálním fotoaparátem fotí. Kvalita snímků je skvělá, vytýkali jsme ale příliš agresivní postprocessing, který aktuálně způsobuje, že jsou barvy zbytečně saturované a neodpovídají realitě.

To se má ale brzy změnit. Podle našich informací LG v nejbližší době vydá důležitou aktualizaci, která přinese řadu změn právě do aplikace pro fotografování. Vylepšen by měl být nejen algoritmus pro zpracování snímků v automatickém a HDR režimu, ale dočkáme se i několika novinek.

lg_g6_update

Aktualizováno 13. května: LG již v Evropě uvolnilo druhou aktualizaci pro model G6 a update je dostupný i pro modely prodávané na českém trhu. Aktualizace nese označení V10f a konečně řeší problém s HDR režimem u fotoaparátu.

LG G6 fotoaparát

Jednou z nich bude nahrazení tlačítka spouště softwarovým joystickem, který bude sloužit pro zoomování a plynulé přepínání mezi oběma fotoaparáty. Další novinkou bude GIF editor, který vytvoří z videa nebo série fotek animovaný gif.

Aplikace pro focení na LG G6 se brzy dočká nových funkcí
Aplikace pro focení na LG G6 se brzy dočká nových funkcí

Další změnou, která už nesouvisí s fotoaparátem, bude plovoucí tlačítko. Google totiž u nativních systémových aplikací dovoluje odstranit nativní systémová tlačítka. Toho využili vývojáři v LG a vytvořili speciální plovoucí šipku pro ovládání.

Tip: Kompletní parametry LG G6 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů. LG G6 se aktuálně prodává za 20 490 Kč, z neoficiální distribuce jej můžete sehnat o několik tisícovek levněji.

Update by měl na LG G6 z oficiální české distribuce dorazit v průběhu tohoto nebo na začátku příštího týdne.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.